שתי רקטות נורו הערב (ו') לעבר אילת, ככל הנראה מכיוון חצי האי סיני. תושבי האיזור דיווחו כי שמעו שני פיצוצים, ובצה"ל אמרו כי מערכת כיפת ברזל שהוצבה סמוך לעיר יירטה רקטה אחת - כך דווח בגלי צה"ל. לא ידוע על נזק או נפגעים.

אתמול נורתה מעזה רקטה שנחתה בשטח פתוח במועצה האזורית שדות נגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק לרכוש. אזעקת "צבע אדום" נשמעה ביישובים באזור ואף בנתיבות, ותושבים שמיהרו למרחבים המוגנים, דיווחו על הדי פיצוצים.

לפני כשבוע וחצי נשמעו הדי שני פיצוצים באילת כתוצאה מירי רקטות לעבר העיר הדרומית. זוהתה לפחות נפילה אחת בשטח פתוח בסמוך לעיר - של רקטה מסוג גראד. לאחר הישמע הפיצוצים החלו כוחות הביטחון לסרוק את האזור במטרה לאתר את אזור הנפילות, שלא גרמו לנפגעים.


כוחות הביטחון ערכו סריקות לאיתור חלקי הרקטות. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בחודש אפריל האחרון נשמעו גם כן הדי פיצוצים באזור העיר כתוצאה מנפילת שלושה טילי גראד שנורו מאזור סיני. שתיים מהרקטות נפלו בשטח העיר, אחת מהן באתר בנייה בעיר וכן בסמוך לגבול עם ירדן. רקטה שלישית נפלה מחוץ לאילת. לא היו נפגעים כתוצאה מהנפילות, אך נגרם נזק קל.

שעות לאחר הירי, לקחה קבוצה סלפית אחריות על ירי הרקטות. מועצת שורא המוג'הדין, אחת מקבוצת הג'יהאד הפועלות בחצי האי סיני, כתבה בעמוד האינטרנט שלה כי "אריות מועצת השורא של המוג'הדין בפרברי אל-קודס שיגרו שני טילים מסוג גראד על העיר אום-רשרש הכבושה (אילת), ולאחר מכן הצליחו לסגת בשלום ובשמירה מהאל". בהודעה לא נמסר מקום השיגור.