הותר לפרסום שמו של קצין צה"ל, שנהרג לפנות בוקר (ג') מירי כוחותינו במהלך פעילות מבצעית בצפון רצועת עזה. מדובר בסרן טל נחמן, בן 21 מנס ציונה.

נחמן, מחיל האיסוף הקרבי, הועלה לדרגת סרן לאחר מותו. הלוויתו תיערך היום בשעה 15:00, בחלקה הצבאית בבית העלמין בנס ציונה. 

אביו של טל, נסי, אמר הבוקר לגל"צ: "טל נהרג מאש כוחותינו על שטות. חייל מגבעתי ירה בו בטעות. מילא אם הייתה מלחמה. הוא עכשיו היה צריך לעבור להיות מ"פ אימונים, ויצא לעשות חפיפה אחרונה. אלה החיים. כנראה שלמעלה היה כתוב משהו אחר. זה היה הפחד שלנו, להיות משפחה שכולה".

"הסטטיסטיקה תפסה גם אותנו", הוסיף האב השכול. "טל היה בחור שלמד פה בתיכון, הצטיין בלימודיו, למד בחטיבה חמש יחידות וגמר בהצטיינות. הוא הלך לחיל האיסוף כמו אחיו, שהשפיע עליו ללכת גם כן. הוא התקדם בתפקידים, וזה היה ממש היום האחרון שלו ברצועה. הוא היה אמור לעבור למקום שקט יותר של אימונים".

"טל היה בן הזקונים שלנו. כל כך התגאינו בו. כנראה שלא שמרנו עליו מספיק. רק שלא ישכחו אותנו. נשארנו לבד עם האסון שלנו", אמר נסי.


סרן טל נחמן. צילום: דובר צה"ל

מתחקיר ראשוני של האירוע עלה כי הכוח זיהה בטעות את נחמן כמחבל, ופתח לעברו באש. בגל"צ דווח כי במהלך פעולה שיצאה לדרך בשעה 3:00 לפנות בוקר - יצא כוח תצפית בשני כלי רכב. כוח גבעתי פטרל סביבם כדי לאבטחם, אך אחד החיילים זיהה תנועה חשודה בסמוך לאחד מנגמ"שי המודיעין.

מסיבה שאינה ברורה, זיהה כאמור החייל את הקצין כמחבל, פתח בנוהל מעצר חשוד, ולבסוף פגע בשוגג בגבו של הקצין, שבאותה עת ישן ברכב. מדובר צה"ל נמסר כי הודעה בדבר מותו של הקצין נמסרה למשפחתו, וכי נסיבות האירוע עדיין נמצאות בתחקיר.

בבוקר, שעות לאחר התאונה, וללא קשר אליה, נשמע אזעקת צבע אדום באזור אשכול, בדרום רצועת עזה. לאחר האזעקה גם נשמע פיצוץ. ככל הנראה מדובר בפצצת מרגמה אך לא נגרם נזק ואין נפגעים.