חברי הכנסת יריב לוין (הליכוד ביתנו) ואורית סטרוק (הבית היהודי) שוחחו עם שגריר ארה"ב בישראל, דן שפירו, והביעו צער על כך שהודלפו לתקשורת הקלטות מתוך עימות ביניהם.

הבוקר נחשפו בגלי צה"ל הקלטות מתוך פגישה שקיים שפירו אמש עם חברי כנסת מהימין, אשר הייתה סגורה לתקשורת. במהלך הפגישה הטיחו חברי שדולת ארץ ישראל דברים קשים בשגריר והאשימו את ארה"ב כי היא מוטה נגד ישראל במסגרת המשא ומתן עם הפלסטינים.

היום התנצלו לוין וסטרוק על כך שהפגישה הוקלטה ואמרו כי המשתתף שהקליט אותה לא היה מודע לכך שהיא סגורה בפני עיתונאים. עם זאת, מקורות בשדולה אמרו לג'רוזלם פוסט כי הנוכחים ידעו שהמפגש נועד להיות חסוי והסכימו בכל זאת למסור מידע נרחב על המתרחש בו.

שפירו קיבל את התנצלותם של השניים, שאף הודו לו על השתתפותו בכינוס. השגריר אף ציין כי הדיון היה מוצלח ומועיל.

אמש נשמעו חילופי הדברים בין השגריר לחברי הכנסת קצת אחרת - "מדוע ישראל צריכה לבטוח בארה"ב?" אמר ח"כ דויד רותם (הליכוד ביתנו). "ארה"ב לא עמדה מאחורינו בעבר".

ח"כ פנינה תמנו שאטה (יש עתיד) אמרה כי מאסרו המתמשך של ג'ונתן פולארד ממעיט בערכה של ההומניות האמריקאית, וכי נשיא ארה"ב אובמה נוקט בגישה אטומה כלפי המרגל הישראלי. כששפירו ביקש לגונן על העמדה האמריקאית, הטיחה בו סטרוק כי תשובותיו "אינן אינטליגנטיות" וכי "אף אחד בישראל לא קונה את הדברים הללו".