האם שולה זקן תשבור שתיקה? הערב (ד') דווח בערוץ 2, כי מתקיים משא ומתן מתקדם בין הפרקליטות לבין עורכי דינה של זקן, בסופו עשויה זקן למסור עדות נגד ראש הממשלה לשעבר.

- "שולה רק צייתה להוראות של אולמרט"

המתווה המסתמן הוא כי התיק נגד זקן, אחת הנאשמות המרכזיות בפרשת הולילנד, ייגנז. בתמורה תעיד ראש הלשכה לשעבר עדות מפלילה נגד אולמרט.

זקן סירבה בעבר להצעות דומות שקיבלה ובחרה לשתוק ולא למסור מידע נגד אולמרט. על פי דיווחים, מקורביה מספרים כי שינתה את עמדתה לאחר ששמעה את פרקליטי אולמרט טוענים כי שיקרה בבית המשפט.

ייתכן שבמסגרת העסקה עם הפרקליטות תעיד זקן לא רק בפרשת הולילנד, אלא גם בפרשות שכבר נסגרו, דוגמת ראשונטורס וטלנסקי, והסתיימו בזיכויו של אולמרט.

"אולמרט היה מפעל חיי"

אם אכן תעיד זקן נגד אולמרט, תהיה זו מנגינה שונה מאוד ממה שהשמיעה עד כה על דוכן העדים. "החלטתי לתת לו את כל כולי. לשרת את האיש הזה. זה היה מפעל חיי. לרתום את עצמי לעזור לאהוד להצליח במשימותיו. האמנתי באמונה שלמה שאני משרתת מנהיג אמיתי שמדינת ישראל זקוקה לו", אמרה זקן בעדות שמסרה במהלך משפט הולילנד.

זקן, שעלתה לדוכן העדים לאחר אולמרט עצמו, אמרה: "קשה לדבר אחרי אמן דיבור כמו אולמרט. הדיבור הוא לא הצד החזק שלי". וציינה. "במה אתם רודפים אותי? הייתה לי זכות גדולה לשרת, והייתי משרתת של אדם גדול כזה. ועל זה אני מקבלת עונש ואת העונש הזה אני מקבלת באהבה גדולה".