בצל המגעים המתנהלים בין שולה זקן לבין הפרקליטות והסיכויים הגוברים כי ראש הלשכה תמסור נגדו עדות מפלילה, נאם הערב (ד') אהוד אולמרט בכינוס בתל אביב ולא הזכיר אפילו במילה את הפרשה.
ראש הממשלה לשעבר, שנשא דברים באירוע לרגל 75 שנים למשרד עורכי הדין גרוניצקי, קרא לממשלה לנצל את ההזדמנות ולמצות עד כמה שיותר את המשא ומתן המדיני.

"כמות האורניום המועשר באיראן פחותה מהמינימום הדרוש לייצור פצצה. אפשר לומר שהאיום קיים, אך פחת משמעותית", אמר אולמרט, שציין כי גם יתר האיומים הביטחוניים על ישראל הצטמצמו משמעותית. לדבריו, הרגיעה הביטחונית היחסית מהווה הזדמנות לחתור לשלום. "זה מה שהרוב המכריע רוצה", הוסיף.


אולמרט, בוש ואבו מאזן בימים עברו. יש פרטנר. צילום: רויטרס

אולמרט ביקר בחריפות את ההאשמות המוטחות בארה"ב ובשר החוץ האמריקאי קרי. בהתייחסות אקטואלית לעימות בין שגריר ארה"ב לחברי שדולת ארץ ישראל,טען אולמרט: "לומר שארה"ב אינה מסייעת לישראל זה הזוי".

ראש הממשלה לשעבר הביע סיפוק מכך שהממשלה ממשיכה להתניע את תהליך השלום. עם זאת, הוסיף - "הציפיה שהפלסטינים, בסרבנותם, יוציאו עבורנו את הערמונים מהאש היא הונאה עצמית. אנחנו חייבים להיות היוזמים, לא המובלים. ככל שנדחה את ההכרעה נכביד את היכולת לקבלה ונקבל מחיר כבד".

הוא ציין שיוזמה מצד ישראל והצעה מדינית לפלסטינים תחזק את מעמדה הבינלאומי של ישראל, גם אם הפלסטינים ידחו את ההצעה. "אני מאמין שיש לנו פרטנר", הבהיר.