ראש הממשלה בנימין נתניהו הנמצא בביקור בארצות הברית, התייחס ללכידת ספינת הנשק האיראנית. בדבריו אמר נתניהו: ״אני מבקש לברך את צה"ל, את גופי המודיעין של מדינת ישראל וכמובן את מפקדי וחיילי חיל הים שביצעו כאן מבצע מושלם של תפיסת אונית נשק איראנית חשאית".

נתניהו התייחס גם למשא ומתן של איראן עם המעצמות ואמר, כי בשעה שהיא מדברת עם המעצמות, בשעה שאיראן מחייכת ואומרת כל מיני דברי נועם, אותה איראן שולחת נשק קטלני לאירגוני הטרור והיא עושה את זה ברשת מסועפת של מבצעים חשאיים חובקי עולם במטרה להזרים רקטות, טילים וכלי נשק קטלניים אחרים כדי לפגוע באזרחים חפים מפשע. זאת איראן האמיתית ואסור שהמדינה הזאת תקבל לידיה נשק גרעיני". הוא הוסיף ואמר כי הממשלה וצה"ל ימשיכו לעשות כל שדרוש כדי להגן על אזרחי ישראל.


נתניהו מקבל את הבשורה אודות הצלחת המבצע ממזכירו הצבאי, אלוף אייל זמיר. צילום: לע"מ 

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון התייחס היום (ד') לתפיסת ספינת הנשק האיראנית. יעלון אמר כי על הספינה התגלו אמצעי לחימה בעלי משמעות אסטרטגית, בהם רקטות לטווחים שונים אשר היו מיועדים להגיע לארגוני הטרור ברצועת עזה דרך סודן.

לדבריו, "שוב התברר כי איראן ממשיכה להיות יצואנית הטרור הגדולה בעולם, שמטרתה לערער את היציבות במזרח התיכון תוך ניצול ציני של נתיבי הסחר הימיים והפרת הדין הבינלאומי. איראן מאמנת, מממנת ומחמשת ארגוני טרור באזור וברחבי העולם, וניסיונה הכושל להעביר את הנשק שהתגלה הבוקר על ידי לוחמי הקומנדו הימי הוא הוכחה נוספת לכך".


"המשטר האיראני ממשיך להונות את העולם". שר הביטחון יעלון. צילום: מרק ישראל סלם

יעלון התייחס למשטר האיראני ואמר שהוא "ממשיך להונות את העולם, ובמקביל להצגת פנים מחייכות מוסיף להיות הגורם המסוכן ביותר לשלום העולם". לגבי חמאס, אמר השר כי זאת הוכחה נוספת כי הרצועה היא ישות טרוריסטית בחסות איראנית, שמכינה עצמה לפגיעה בעומק ישראל.

שר הביטחון הביע את הערכתו לצה"ל, והוסיף: "נמשיך לנהוג באחריות ובשיקול דעת, וננקוט בכל האמצעים העומדים לרשותנו כדי להגן על ביטחונם של אזרחי ישראל"

גם שר החוץ אביגדור ליברמן התייחס לתפיסת הספינה על ידי חיל הים, ואמר: "זה היה משלוח של נשק קטלני, עשרות טילים ארוכי טווח שהיו מיועדים לארגוני הטרור ברצועת עזה. מגיעה ברכה לכל קהיליית המודיעין, לצה"ל וחיל הים. נעשתה פה עבודה רצינית ויסודית 1,500 ק"מ מחופי הארץ. אנשים רציניים סיכנו את חייהם ועבדו תקופה ממושכת".

"אני מברך את רה"מ ואת שר הביטחון. כל המערכות, כולל הקבינט, קיבלו החלטות באחריות. פעלנו בהתאם לכל פסיק בחוק הבינלאומי. הספינה היתה תחת דגל פנמה, רשומה באיי מרשל, עם רב חובל מטורקיה, וצוות ימאים ממדינות שונות. הודענו לשלטונות פנמה לפני שעלינו לספינה. הודענו גם לכל המדינות שאזרחיהן היו מעורבים באותה הפלגה. עדכנו את כל בעלי הברית שלנו ברחבי העולם לגבי התפיסה".


בעלי הברית עודכנו. שר החוץ ליברמן. צילום: מרק ישראל סלם

השר ליברמן הוסיף: "איראן ממשיכה להיות מדינת טרור מלמעלה עד למטה. הפעולה בוצעה על ידי כח 'אל קודס', הזרוע העיקרית להפצת טרור של משמרות המהפכה האיראניים. כמובן, אפשר לנהל מו"מ עם המשטר הזה, אבל כל מו"מ מדיני שמנהלים האיראנים זאת רק כסות, מין מסכה, כשהמהות של איראן נשארת אותה מהות - מדינת טרור שמחזקת את הטרור בעולם".

ליברמן אמר כי הנחה את שגריר ישראל באו"ם להגיש מייד מחאה חריפה: "ההברחה בוצעה בניגוד לכל הנחיות מועצת הביטחון שאוסרת על איראן למכור נשק בעולם, בטח ובטח לארגוני טרור. היה פה שיתוף פעולה בין הסורים לאיראנים ולארגוני הטרור. כשנקבל בנמל אילת את כל המשלוח הזה נוכל לערוך בחינה מדוקדקת של כל האמל"ח שנמצא בבטן האנייה - כביכול אניה מסחרית שעוסקת בהובלת מלט. אנחנו יודעים בדיוק את כל המסלול ומכירים את כל המעורבים. ברור לנו מעבר לכל ספק שזאת אותה איראן, אותה ממלכת טרור שממשיכה לחתור, להילחם ולפגוע באזרחי ישראל. אני שמח שהצלחנו למנוע את ההברחה הזאת".


גאה במפקדי צה"ל. הנשיא פרס. צילום: מרק ישראל סלם

נשיא המדינה, שמעון פרס, הגיב גם הוא על מבצע לכידת ספינת הנשק האיראנית, ואמר כי מדובר ב"מבצע מזהיר וחשוב מבחינה צבאית ומדינית. איראן מאבדת במעשיה את אמון האנושות. הגיע הזמן כי איראן תפסיק לבלף ובאמצעות פרצוף תמים תחמש ארגון טרור".

פרס גם שוחח עם שר הביטחון והרמטכ"ל, ואמר: "ביצעתם מלאכה מושלמת בעלת ערך מבצעי ומדיני ממדרגה ראשונה. המבצע דרש תכנון מדויק וביצוע מעולה על ידי כוחות המודיעין והים - כל אזרח במדינת ישראל צריך להיות גאה היום בחיילי ומפקדי צה"ל".