שלושה פלסטינים נהרגו היום (ש') לאחר עימות עם כוחות משולבים של צה"ל, ימ"מ ושב"כ בגדה המערבית, כך דווח בגלי צה"ל. על פי סוכנות הידיעות רויטרס, לפחות אחד מהם היה פעיל בחמאס, בעוד זהותם של השלושה הנוספים נותרה בלתי ידועה. 

מדובר צה"ל נמסר כי המבוקש שנהרג, חמזה אבו אלהיג'ה, בן 24, פתח באש על שני אנשי ימ"מ ופצע שניים מהם, לאחר שאלו ניסו לעצור אותו. לפני כן התבצר אלהיג'ה בתוך ביתו. על פי מקורות בגדה, שבעה פלסטינים נפצעו בפעילות כוחות הביטחון הישראלים. 

על פי דובר צה"ל, "באזור התפתחה הפרת סדר אלימה מאוד שכללה אש חיה, השלכת מטענים, בקבוקי תבערה ויידוי אבנים. כוחות הביטחון הגיבו בירי לעבר חמושים ומשליכי מטענים".

שעות לאחר מכן נשאו תומכי חמאס רבים ברחובות ג'נין את גופותיהם של שלושה מההרוגים, וקראו סיסמאות בגנותו של נשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן, על היותו מעורב בתהליך המדיני עם ישראל.  האירוע הנוכחי התרחש שלושה ימים בלבד לאחר שחיילים ישראלים ירו למוות בצעיר פלסטיני שככל הנראה ניסה לחבל בגדר בדרום הר חברון. 


חיילי צה"ל. צילום ארכיון: עיסאם רימאווי, פלאש 90

על פי סוכנות הידיעות רויטרס, גורמים רשמיים ברשות הפלסטינית אמרו כי 57 אזרחים פלסטינים נהרגו כתוצאה מהיתקלויות עם כוחות הביטחון הישראלים וכ-900 נפצעו מאז המשך התהליך המדיני בחודש יולי השנה.  

>>> רוצים לקבל ניוזלטר של אתר דה פוסט? הירשמו כאן