ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, הורשע היום (ב') בקבלת שוחד, וברור כי המשפט הארוך שהתנהל נגדו הוא רק החלק הראשון, ואולי הקל יותר עבורו בפרשה. כעת, כידוע, אולמרט עלול לקבל מאסר ממושך בפועל, מה שמצריך ממנו וממשפחתו התארגנות שונה לגמרי מזו שנרשמה עד כה.

מי שיוכל אולי לסייע לאולמרט בכל הקשור לטיפים בנוגע לשהותו בכלא הוא חבר הכנסת לשעבר, שלמה בניזרי. בניזרי ריצה עונש מאסר של ארבע שנות מאסר בפועל, לאחר שהורשע בקבלת שוחד, בהפרת אמונים ובשיבוש הליכי משפט, ויודע ממקור ראשון מהי הירידה מאיגרא רמא לבירא עמיקתא.

בניזרי סיפר בראיון לאריה אלדד ובן כספית ברדיו ללא הפסקה - כי מאסרו יצר תקדים. "במקרה שלי היה מדובר הכמה עשרות אלפי שקלים שהחזרתי. אז פה, כשמדובר על מאות אלפים ומיליונים - אז פה הרף מתחיל למעשה מארבע שנים".

>>> רוצים לקבל ניוזלטר של אתר דה פוסט? הירשמו כאן


אולמרט וזקן. צילום: עומר מירון, פלאש 90

בניזרי המליץ שלא לבנות על העליון או על העתירה לבג"צ, והוסיף: "חבל על הזמן ועל אכילת הלב. בשנה שממתינים עד שתהיה הכרעה של בג"צ - זה לא חיים".

על החיים בכלא, סיפר בניזרי: "אם אתה שר, ראש ממשלה או נשיא - אתה מגיע כאחד העם. האסירים והסוהרים לא אוהבים מתנשאים. הסוהר בן ה-21 יודע שאתה צריך לעמוד במסדרים, להתעורר בארבע בבוקר, ושארבע פעמים ביום סופרים אותך. בחוץ לא ספרו אותך ממטר - שם סופרים אותך ארבע פעמים. נגמר הסיפור שאתה נותן פקודות ויש לך עוזרים. אתה מכבד, אתה מכין את האוכל, אתה הכל".


בניזרי. יש חיים לאחר הכלא. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בניזרי הוסיף כי "אם אתה תהיה כאחד העם אז יעריכו אותך כראש הממשלה. אתה נמצא עם דלת העם, עם אנשים שלא בדיוק ברמה שלך, וצריך לדעת לחיות איתם ביומיום". בניזרי הוסיף כי למרות הכל, "מדובר באנשים נחמדים, הרבה יותר מהפוליטיקאים בחוץ, יש לי חברים משם עד היום - שמתקשרים לאחל חג שמח ושבת שלום". לבסוף, המליץ חבר הכנסת לשעבר לזכור כי "יש חיים לאחר המוות, ויש חיים לאחר הכלא".