מזכיר המדינה האמריקאי ג'ון קרי נחת הערב (ב') בישראל וערך פגישה מאוחרת עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, וזאת על רקע דיווחים כי ארה"ב שוקלת להציע לישראל את שחרור המרגל ג'ונתן פולארד כתמריץ לשחרור אסירים פלסטינים והמשך המו"מ המדיני. לאחר הפגישה עם נתניהו המשיך קרי לפגישה ברמאללה עם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן.

מוקדם יותר סיפרו מקורות הקרובים למשא ומתן המדיני בין ישראל והרשות הפלסטינית לסוכנות הידיעות רויטרס כי פולארד, הכלוא בארצות הברית מאז 1985, עשוי להשתחרר במסגרת עסקה להארכת המגעים בין ירושלים ורמאללה.

המקורות אמרו שבמסגרת ההצעה שעל השולחן פולארד עשוי לצאת לחופשי באמצע חודש אפריל, כשבמקביל ישראל תבצע את הפעימה הרביעית של שחרור האסירים הפלסטינים, לה התחייבה במסגרת חידוש המשא ומתן בחודש יולי.

כמו כן, המקורות טענו שקבוצה נוספת של אסירים פלסטינים ישוחררו מהכלא הישראלי בתמורה להארכת השיחות מעבר ל-29 באפריל, היעד שנקבע לפני שמונה חודשים. 

עם זאת, בהמשך הודיעו בבית הלבן כי אין להם מידע חדש בנושא. "הוא אדם שהורשע בריגול ומרצה את עונשו, ואין לי כל עדכון על מצבו", אמר דובר הבית הלבן, ג'יי קרני, כשנשאל אם שחרורו של פולארד זה משהו שהאמריקאים עשויים להציע לישראל כתמריץ.

>>> רוצים לקבל ניוזלטר של אתר דה פוסט? הירשמו כאן


פולארד. יהיה חלק מהסכם הארכת המו"מ המדיני? צילום: רויטרס