שופטת בית משפט השלום בכפר סבא, מירב בן-ארי קבעה היום (ה') כי אדל ביטון בת ה-4 תישאר באשפוז בבית לוינשטין עד לקיום דיון בבית המשפט בנוכחות כל המעורבים בנושא. הדיון בנושא יתחדש בתחילת מאי.

בית לוינשטיין ושירותי בריאות כללית ניגשו אתמול (ד') לבית המשפט וביקשו דיון בהול בנושא עזיבתה של אדל את המוסד, זאת לאחר שהורי הילדה, שקיבלו מכתב ביום שלישי האחרון מעו"ד המייצג את בית לוינשטיין ואת שירותי בריאות כללית ובה בקשה לפנות את אדל מבית החולים, סירבו לעשות זאת.

"מאוד נגע לליבה של השופטת המצב המסובך בירוקרטית (משרד הביטחון, הבריאות, ביטוח לאומי ועוד)" סיפרה ל"ישראל פוסט" האם אדווה. "אמרתי לשופטת, 'מה כל כך בהול היה להביא אותנו לבית המשפט לפני ערב פסח. כדי להביא את אדל הביתה אנחנו מבקשים שתהיה לנו ארכה על מנת להנגיש את הבית ולטפל בסחבת הבירוקרטית המונעת את חזרתה של בתנו'"

אדווה ביטון

"המצב נגע לליבה של השופטת". אדווה ביטון. צילום: יקי צימרמן

בהחלטתה כתבה השופטת בן-ארי, כי לא הבינה עד תום מהו הפתרון המוצע כיום מבחינת דיור לאדל, מה המצב מבחינת קבלת אישורי הרשויות והתקציבים על מנת להנגיש את הבית, היכן אמורה להיות הקטינה בזמן שהבית מונגש (לא נראה, על פני הדברים, כי מישהו התכוון שהקטינה תשהה בבית בזמן עריכת שיפוצים בו). "לרוב השאלות הללו המבקשת כלל אינה אמורה לתת מענה, אך מתן המענה חשוב על מנת שביהמ"ש יוכל לתת הכרעה", אמרה השופטת.

כזכור, אדל נפגעה באופן קשה מפיגוע שאירע בכביש חוצה שומרון בשנה שעברה. אדווה ושלוש בנותיה התנגשו עם מכוניתן במשאית שסטתה מדרכה בגלל אבנים שיידו לעברה פלסטינים. היא טופלה בתחילה בבית החולים לילדים שניידר בפתח תקווה ולאחר מכן הועברה לשיקום בבית החולים לוינשטיין.

>>> רוצים לקבל ניוזלטר של אתר דה פוסט? הירשמו כאן