יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, אמר היום (שבת) כי ממשלת האחדות שתקום עם חמאס תכיר בישראל ובהסכמים שנחתמו עמה. "הממשל החדש יציית למדיניותי", אמר ראש הרשות, ששוחח עם בכירי אש"ף ברמאללה. "אני מכיר בישראל, מגנה אלימות וטרור ומכיר בהתחייבויות בינלאומיות".

- אבו מאזן לקרי: גם ממשלה עם חמאס תכיר בישראל

- אובמה: ייתכן שצריך פסק זמן מהמשא ומתן

עם זאת, הבהיר כי הפלסטינים לעולם לא יכירו בישראל כמדינה יהודית. הוא הסביר כי הפלסטינים הכירו במדינת ישראל ב-1993, אך אינם מחויבים לקבל את זהותה הדתית. כמו כן, ציין כי מצרים וירדן לא נדרשו להכרה בישראל כמדינה יהודית במסגרת הסכמי השלום שנחתמו עמן.


אבו מאזן. מוכן להארכת השיחות. צילום: רויטרס

אבו מאזן ציין כי הוא מוכן להארכת המשא ומתן המדיני עם ישראל, בתנאי שדרישותיו לשחרור אסירים ולהפסקת הבניה בהתנחלויות יכובדו.

מדובר בהתייחסות ראשונה של המנהיג הפלסטיני למגעים המדיניים מאז הושעו שלשום על ידי ישראל, כתגובה להסכם הפיוס בין הרשות לבין חמאס. הוא אמר כי הוא מסכים לחידוש השיחות גם מעבר למועד שנקבע להן מראש - 29 באפריל. עד כה לא התקבלה תגובה רשמית מירושלים לדבריו.

"איך נוכל לפתוח מחדש את השיחות? אין מכשול העומד בפנינו, אך יש לשחרר את 30 האסירים", אמר לבכירים הפלסטיני, שהתכנסו ליומיים של דיונים על מנת לדון בחתירה למדינה פלסטינית עצמאית. "פרשנו על השולחן את המפה שלנו, במהלך שלושה חודשים נדון במפה זאת. במהלך פרק זמן זה, עד שהמפה תהיה מוסכמת על כולם, כל הפעילות בהתנחלויות חייבת להפסיק לחלוטין".