מגזין הרכילות הצרפתי "גאלה" דיווח היום (ד') כי השחקנית ז'ולי גאייה נפרדה מנשיא צרפת, פרנסואה הולנד, לאחר שלא יכלה לשאת את הלחץ התקשורתי שהופעל עליה בעקבות חשיפת הרומן ביניהם. מקורביה של השחקנית אמרו למגזין כי היא העדיפה לשמור את מערכת היחסים ביניהם חשאית.

בינואר האחרון נחשף הרומן בין נשיא צרפת לבין השחקנית, שטלטל את המדינה כולה ובפרט את ארמון האליזה - הולנד היה במערכת יחסים ארוכת טווח עם העיתונאית ואלרי טרירוויילר, וסיים אותה באופן פומבי בעקבות השערורייה.


גאייה. לא יכלה לסבול את החדירה לפרטיות. צילום: רויטרס

מאז חשיפת הפרשה מיעטה גאייה להיראות בציבור והופעתה המתוקשרת היחידה הייתה בטקס פרסי הסזאר (המקבילה הצרפתית לאוסקר), שבו אף זכתה בתואר השחקנית הטובה ביותר.

במגזין הרכילות דווח היום כי גאייה ביקשה לשמור על עצמאותה ולמנוע מצב שבו דעת הציבור תכתיב לה כיצד לנהוג. מקורביה סיפרו כי אינה יכולה לסבול את החדירה לחייה הפרטיים ואת הלחץ האדיר שהופעל עליה ועל שני בניה. "על מנת להיות מאושרת, היא העדיפה להתרחק ממנו. היא לא תיכנס לאור הזרקורים המסוכן של מערכת יחסים ציבורית". אחד מחבריה, הבמאי ברנרד מוראט, אף אמר למגזין כי היא "מעולם לא חלמה להיות הגברת הראשונה".