"מתקפות תג מחיר נוגדות את ערכינו", כך אמר הערב (ד') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפגישה עם פעילי ליכוד ערבים, בדואים, דרוזים וצ'רקסים.

נתניהו הגדיר את השחתת המסגד בפרדיס "מקוממת" והוסיף: "נעצור את האחראים. זוהי מטרה מרכזית עבורנו, משום שהמתקפות הללו נוגדות את כוונותינו וערכינו".


המסגד שהושחת בפרדיס. צילום: כתב קול ישראל בערבית, ברייה ג'מיל

היום אירע מקרה נוסף של תג מחיר - רכבו של תושב נצרת שעבד ביקנעם הושחת. הוא דיווח למשטרה כי צמיגי המכונית נוקבו ומגן דוד רוסס על השלדה. משטרת עפולה פתחה בחקירה בעקבות תלונתו. מדובר בתקרית חמישית המתרחשת ביקנעם בחודש האחרון. עד כה, לא בוצעו כל מעצרים.

היום נוקבו צמיגיהן של שבע מכוניות בעכו, אך המשטרה מאמינה כי במקרה זה מדובר בוונדליזם, ולא בתקרית "תג מחיר" המכוונת לפגיעה בערבים.

אמש נמצאו כתובות נאצה במסגד ביישוב פרדיס שבחוף הכרמל. בעקבות המעשה החמור התקיימה ביישוב הפגנה, היום שבתו התושבים לאות מחאה.

לבני: "עלינו להקיא את הפשעים מתוכנו"

היום (ד') פרסמה מחלקת המדינה האמריקאית את הדו"ח השנתי שלה הסוקר את פעילות הטרור ברחבי העולם. השנה, כלל המסמך ביקורת חריפה ביחס לישראל, שנגעה לאירועי תג המחיר בארץ.
הדו"ח כולל פרק מיוחד המתייחס למתנחלים, ומתריע כי לרוב, הפגיעה ברכוש פלסטיני ובמקומות תפילה עוברת ללא ענישה או העמדה לדין של האחראים. 

המסמך מתבסס על נתוני האו"ם, לפיהם אירעו בשנה שעברה 399 מתקפות של מתנחלים נגד פלסטינים. "קיצונים אלימים, כולל מתנחלים ישראלים, פגעו באופן קשה בחמישה מסגדים ובשלוש כנסיות בירושלים ובגדה המערבית", ציין הדו"ח.

שרת המשפטים, ציפי לבני, הגיבה לדו"ח מחלקת המדינה האמריקאי וגינתה גם היא את תופעת תג המחיר: "פשעי השנאה שגלשו מיצהר לתוך מדינת ישראל הורסים אותנו מבפנים ומכערים את פניה של ישראל כלפי חוץ", כתבה לבני, בהודעה שפרסמה בחשבון הפייסבוק שלה. "דו"ח מחלקת המדינה חושף את מה שידענו: הפשעים האלה גורמים נזק עצום לישראל. כחברה עלינו להקיא אותם, כמדינה עלינו לטפל בהם בעוצמה ובחומרה ולהעמידם לדין".