העצירה קרינה בריל, החשודה ברצח שני ילדיה, ילדה אתמול (ג') בן בניתוח קיסרי בבית החולים אסף הרופא, בליווי סוהרות מנווה תרצה.

הרך הנולד צפוי כעת לעבור לרשות האב, בן זוגה של בריל בשנים האחרונות. הלידה עברה ללא אירועים חריגים, והעצירה נמצאת תחת השגחת שב"ס עד לשחרורה מבית החולים.

קרינה בריל בת ה-36, שכאמור חשודה ברצח שני ילדיה, איגור בן השבע ומירה בת החמש, הודתה לאחר המקרה במיוחס לה, וטענה כי ביצעה את המעשה משום ש"לא הייתה אמא טובה". כזכור, בריל דקרה למוות את ילדיה ואז ניסתה להתאבד. אחותה, שלנה איתה בבית, הזעיקה שכן שקרא למשטרה.

>>> רוצים לקבל ניוזלטר של מעריב השבוע? הירשמו כאן


בריל בבית המשפט. צילום: פלאש 90

על פי כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז ירושלים, בריל התגוררה עד מרץ האחרון ברוסיה, יחד עם ילדיה. כשעלתה לארץ שכרה דירה בירושלים והחלה ללמוד עברית באולפן.

כבר באוגוסט 2013, כחודש לפני הרצח, פגעה בריל בבנה. היא הכתה אותו, הותירה סימן על צווארו ובעקבות דיווח של הילד, היא הועברה לטיפול רשויות הרווחה. בראש השנה שלאחר מכן, בעודה תחת טיפול הרשויות, ניסתה בריל להתאבד.

בסוף השבוע בו אירע הרצח המזוויע, האם וילדיה בבית ידידתה של קרינה. החברה חששה ממצבה של האם והזעיקה את נדיה, אחותה של קרינה, שלנה עמם באותו הלילה. נדיה ניסתה להרגיע ולעודד את אחותה לקראת מפגש עם שירותי הרווחה.


קרינה בריל. צילום: מתוך פייסבוק

מכתב האישום עולה כי במהלך הלילה, נטלה בריל סכין מטבח גדולה, חתכה את ורידי ידיה ופנתה לעבר חדר הילדים, בו ישנו איגור ומירה במיטת קומתיים. אחותה, נדיה, התעוררה מקול הזעקות המחרידות וניסתה למנוע מבריל לפגוע בילדים, אך לא הצליחה לעצור אותה. האם הרוצחת התמוטטה בסלון ביתה, וילדיה נפטרו מפצעיהם בעקבות אובדן דם רב.