כתב אישום בפרשת רצח החייל יפתח גריידי לפני כשלושה שבועות מחוץ למועדון ברעננה.
פרקליטות מחוז המרכז הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד כתב אישום כנגד בן גניש (23), מני דבוש (27), שי קלדרון (25) וחשוד נוסף ששמו אסור לפרסום, המייחס להם עבירה של מעורבות ברצח החייל גריידי כל אחד על פי חלקו בפרשה.

מכתב האישום אותו הגישו עורכות הדין קרן וקסלר ונעמה תור-זאבי, עולה כי הנאשמים בילו ביום ה-21 באפריל במועדון ברעננה בו בילו באותו ערב גם המנוח וחבריו. במהלך הערב, כך נטען, ניסה קלדרון ליצור מגע עם ידידתו של גריידי, למרות שזו הביעה התנגדות. כשקלדרון המשיך במעשיו נחלץ חבר לעזרתה. מכתב האישום עולה כי בעקבות האירוע התפתחה קטטה במועדון בין הנאשמים לחבריו של המנוח ומאבטחי המועדון ניגשו אל המעורבים והפרידו ביניהם.

בכתב האישום נטען כי במהלך הקטטה גמלה בליבו של גניש, ההחלטה להביא למותו של מי מחבריו של המנוח ולשם מימוש כוונתו נכנס למטבח של המועדון נטל משם מזלג גריל ארוך בעל שתי שיניים אותה בהמשך העביר לדבוש וכן סכין קצבים.


יפתח גריידי ז"ל. צילום: רפרודוקציה

בשעה שהנאשמים צעדו לעבר שער היציאה הבחין גניש באחד המעורבים בקטטה הנמנה עם חבריו של המנוח והוא ניסה לדקור אותו אלא שהצעיר הצליח להימלט מהמקום.

דקות לאחר מכן הבחין גניש בגריידי ויחד עם דבוש הם הדפו אותו אל הקיר, הלמו בו באגרופים בזמן שדבוש דוקר אותו באמצעות המזלג וגניש נועץ בבטנו את הסכין. הנאשמים נמלטו מהמקום ואילו המנוח מעוצמת הפגיעה דימם למוות.

לגניש ודבוש מייחס כתב האישום גם עבירה של שיבוש מהלכי משפט בטענה שמיד לאחר הדקירה נמלטו מהזירה כשהם מעלימים את הסכין וכן את חולצתו של גניש ובנוסף התקשרו לשניים מעובדי המועדון ניסו לברר על תוצאות הדקירה ובדקו על קיומן של מצלמות האבטחה שבמקום.

כתב האישום מייחס לקלדרון ולחשוד הנוסף עבירה של אי מניעת פשע.