סגן נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים, השופט יעקב צבן גזר 42 חודשי מאסר על מאג׳ד ג׳ועבה בגין חברות ופעילות במסגרת ארגון טרור. ג׳ועבה הורשע, על פי הודאתו, בעבירה של חברות בארגון טרור ופעילות ברכוש למטרות טרור. על פי הכרעת הדין, ג׳ועבה התגייס לארגון החמאס בשנת 2004 ובמסגרת פעילות בארגון העביר כספים עבור משפחות אסירים השייכים לארגון.

במחשביו האישיים ובביתו החזיק חומר הקשור לארגון, ובין השאר תיקיית צילומי אסירי הארגון, חומרי תעמולה של חמאס ושל האחים המוסלמים, חיבורים העוסקים בביטחון האישי של מבוקשים והנחיות לביצוע פיגועים, שנכתבו על ידי אסירים בחמאס שהיו מעורבים בביצוע פיגועים.

במסגרת פעילותו בחמאס, עמד ג׳ועבה בקשר עם באסם אבו סנינה היושב בעזה, ושימש זרוע ארוכה בכל הקשור לחלוקת כספים לבני משפחות אסירים בישראל וביהודה ושומרון. במאי 2013 יצר ג׳ועבה קשר עם לילא אגבאריה, תושבת אום אל-פאחם, שבעלה מרצה מאסר בכלא גלבוע בגין עבירות ביטחוניות, והעביר לה סכום של 15,000 שקל. לג׳ועבה עבר פלילי בעבירות דומות ותלוי ועומד נגדו מאסר על תנאי בר-הפעלה של שנה. העבירות שבוצעו מלמדות על מעורבות אינטנסיבית בפעילות ארגון הטרור. 


הנאשם תיווך בין האסירים לחמאס. צילום: רויטרס

סגן הנשיא צבן כתב בהחלטתו כי ״למעשי הנאשם חומרה בשל פעילותו האינטנסיבית המעודדת ותומכת באסירים. פעילות כזו עלולה לעודד אחרים שטרם ביצעו עבירות. ריכוז חומרים שונים של ארגון טרור ובעיקר הנחיות של מפגעים ופיגועים חמורה עוד יותר. הנאשם היה גם פעיל בשטח והעביר כספי הארגון גם לתוך ישראל. מטעמים של הגנה על ביטחון הציבור, גמול והוקעה יש לגזור עונש מאסר משמעותי".

בגזר הדין צוין כי בשיקולי הענישה יש להביא בחשבון את הודאת הנאשם, שחסכה זמן ומאמץ, לצד עברו הפלילי של הנאשם, אשר השתחרר מהכלא בחודש נובמבר 2011 וחזר לסורו. ״מאסר לא הרתיעו והוא לא למד לקח״, הוסיף סגן הנשיא צבן בגזר דינו. על ג׳ועבה נגזרו 30 חודשי מאסר בפועל של 30 חודשים ואליהם, כאמור, גם הפעלת העונש על תנאי. השופט גם גזר עליו עונש נוסף של שנת מאסר על תנאי, בצמוד לחילוט כספים שנתפסו בסך של 31 אלף ש״ח.