משטרת קריית גת החלה לחקור חשדות לפיהן תושבת העיר ביצעה עבירות מין בקטינים ואף הדביקה אותם ביודעין במחלות. הערב (ד') נעצרה האישה, בשנות ה-40 לחייה, והודתה במיוחס לה.

על פי החשד, הנערים, אשר חלקם בני פחות מ-14, נהגו להגיע לביתה של האישה ולקיים עמה יחסי מין. מחר בבוקר תבקש המשטרה, בדיון שיתקיים בבית משפט השלום באשקלון, להאריך את מעצר החשודה ואף לערוך לה בדיקה רפואית.

האישה חשודה ניצלה עשרות נערים וביצעה בהם מעשי סדום ומעשים מגונים. במשטרה מדגישים כי הם עובדים לצד ההורים המודאגים ומתייחסים לנערים כאל קורבנות, לא כאל תוקפים.


מתייחסים לקטינים כאל קורבנות. צילום: אינגאיאמג'

מפקד תחנת קריית גת, סגן ניצב עופר שומר, הבהיר בשיחה עם מעריב כי האישה חשודה בהפצת מחלות ביודעין. הוא ציין כי צוות חקירה מיוחד, בראשות פקד דודו אברהם, הוקם לצורך הטיפול בחקירה המורכבת והרגישה, שתארך ימים ארוכים.

לדברי סנ"צ שומר, חוקרי המשטרה טרם הגיעו לכל המעורבים בפרשה. הוא ציין כי מעצר החשודה התאפשר בשל שיתוף פעולה עם מדריכי תכנית "עיר ללא אלימות". התלונה הראשונה שהוגשה הייתה של נער בן 13. לאחר מכן החלה גביית עדויות נרחבת מנערים רבים, שהצביעו גם על אחרים כמעורבים.

מפקד התחנה העריך מדובר בפרשה רחבת היקף שנמשכה מספר שנים. מספר בני הנוער המעורבים עדיין אינו ברור. "אנחנו עובדים מסביב לשעון, במרץ רב, על מנת לגבות עדויות מסובכות", אמר שומר, שציין כי החקירה נמצאת בראשיתה ונערכת בשיתוף חוקרי נוער של משרד הרווחה.