אחרי שנחקר שלשום במשך עשר שעות, התייצב אתמול הרב פינטו להמשך החקירה במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) שבפרקליטות בירושלים. בחקירה, המשיך פינטו לטעון כי נתן לכאורה שוחד בכמה הזדמנויות למנשה ארביב, שכיהן בעבר כמפקד להב 433 במשטרה.

פינטו עבר בדיקת פוליגרף על מנת לבדוק את אמיתות טענותיו ונמצא דובר אמת. אם ייחתם הסדר טיעון עימו, ירצה הרב פינטו שנת מאסר אחת בגין ניסיון לשחד את תת ניצב אפרים ברכה, שמשרת היום כראש היחידה הארצית לחקירות הונאה.

בתוך כך, הסדר הטיעון המסתמן בין הפרקליטות לרב פינטו הצליח להוציא לאחרונה מהשלווה את אנשי תנועת אומ"ץ, ששלחו אתמול מכתב חריף ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, שבו הם דרשו ממנו להתנגד לעסקת הטיעון, להוציא נגד פינטו צו איסור יציאה מהארץ ולהחזיקו במעצר בית. לטענת אנשי התנועה, העבירות שביצעו מורשעי פרשת הולילנד "מחווירות" לעומת העבירות החמורות שביצע לכאורה פינטו, בהן נטילת כספים מעמותות ציבוריות לכיסו, כפי שנטען בתחקיר שביצעה תכנית "עובדה" וניסיון לשחד קצין משטרה בכיר.


פינטו. צילום: פלאש 90

במכתב נטען כי הטיעון המרכזי להסדר המתגבש בין הצדדים, לפיו בידי פינטו חומר מרשיע לכאורה על התנהלותו של הניצב לשעבר ארביב, "אינו מחזיק מים". וכך טוענים אנשי התנועה: "ניצב ארביב אינו קוטל קנים והוא עתיד להילחם על חפותו וספק רב אם הוא בכלל יועמד לדין. את מחיר כישלונו הגדול בעצם ההתחברות לרב שבחצרו מסתופפים ראשי העולם התחתון הישראלי, גם בארץ וגם בארה"ב, הוא כבר שילם בהתפטרותו ממשטרת ישראל".

עוד נטען במכתב כי יש לשים קץ לתופעה, "שבה מתרועעים יחדיו, תחת קורת גג אחת, פוליטיקאים, בעלי עסקים גדולים ביותר, פושעים מן העולם התחתון הישראלי וקציני משטרה בכירים ביותר המבקשים, באמצעות פינטו והאוחזים בשולי גלימתו, לסדר לעצמם ג'ובים ועסקים, בתום שירותם במשטרה". עוד טוענים באומ"ץ כי ידוע להם על ג'ובים שסודרו לקציני משטרה, בשל הקשרים המצוינים לעיל.

בשולי המכתב, מציינים חברי התנועה כי ישנה אפשרות לפיה השיקול לערוך הסדר טיעון עם פינטו נועד על מנת "למנוע קיומו של משפט, שבו יתגלו הקשרים המדויקים בין קציני משטרה לבין פוליטיקאים ואנשי עסקים והכל בחסות הרב פינטו ועוזריו הקרובים, שחלקם הם אנשי עולם תחתון ידועים".