בית משפט השלום באילת גזר 30 חודשי מאסר בפועל ו-12 על תנאי על פליט אריתראי שהורשע בגרימת חבלה בפניו של אחר במהלך קטטה שהתרחשה באוגוסט 2013 באילת. השופט יוסף טופף, כתב בגזר הדין במשפט: "אנו נתקלים לאחרונה בתופעה מדאיגה בה חילוקי דעות על עניינים של מה בכך הופכים כהרף עין לקטטות אלימות המסתיימות לא פעם בפגיעות קשות למעורבים ואף באובדן חיי אדם".

כתב אישום מפורט בגין פציעה בנסיבות מחמירות, תקיפה ואיומים אשר הוגש לבית המשפט על ידי עו"ד מפקח שחר עידן משלוחת התביעות באילת של המחוז הדרומי, מגולל את אשר ארע לפנות בוקר באחד מימי חודש אוגוסט 2013.

הנאשם טים טקלו, פליט אריתראי, ישב באותה עת בפאב-מסעדה במרכז איזידור באילת. לפתע קם ממקום מושבו וניגש לשולחן הסמוך בו ישב המתלונן, פליט אריתראי גם כן, יחד עם חבריו ושתו בירות ושאל אותם - "למה אתם מדברים" תוך שנוטל משולחנם את בקבוקי הבירה, ואילו המתלונן משיב לעברו: "זה שולחן שלנו, מותר לנו לדבר", דבר שהוביל לחילופי דין ודברים בין הנאשם לנוכחים.


טקלו (עומד, חולצה כחולה) לפני התקיפה תמונות ממצלמת האבטחה. צילום: חטיבת דוברות המשטרה

מייד לאחר מכן פנה טקלו ועמד בסמוך למתלונן אשר ישב על הכסא ותקף אותו באמצעות בקבוק בירה וניפץ אותו על ראשו וגרם לו פציעות בראשו ובפניו ולאובדן דם עד שזה התמוטט בפתח המסעדה, ולסמוך לכך אף איים על נוכחים נוספים באמצעות בקבוק שאחז בידו בכדי לפלס את דרכו החוצה ולברוח מהמקום. מייד עם הגעת שוטרי הסיור למקום, איבד הקורבן את הכרתו ופונה לטיפול רפואי בבית החולים ונזקק להדבקת החתכים ותפרים רבים בפניו.

חקירה מהירה ומקצועית במחלק אלימות במשטרת אילת הביאה לגיבוש ראיות ממשיות להגשת כתב האישום וניהול דיוני הוכחות בהן טען התובע המשטרתי עו"ד מפקח איציק אלפסי כי ניתן להבחין בסרטון מצלמת האבטחה בחשוד מכה עם בקבוק בראשו של הקורבן דבר אשר יכול להביא לנזק חמור של שבר בגולגולת ועד כדי מוות.

עוד נטען כי הכאה באמצעות בקבוק אשר גורם לחתך לאורך כל הפנים יש בו מן האכזריות, ובין היתר להשאירו מתבוסס בדמו ולברוח מהמקום. עוד יש להביא בחשבון כי נגרם לקורבן נזק כבד, פיזי וכלכלי, נזק פיזי אשר יישאר ככל הנראה לעד בפניו של המתלונן. ובשל אלו, עתר התובע למתחם ענישה החל מ-12 חודשי מאסר ועד ל-48 חודשי מאסר.


 טקלו שולח אגרוף. תמונות ממצלמת האבטחה. צילום: חטיבת דוברות המשטרה

מנגד טען סנגורו של הנאשם, עו"ד גד קינן מהסנגוריה הציבורית, כי אומנם אינו מקל ראש בחומרת העבירות אך יש להתחשב בהעדר עבר פלילי ובנסיבות חייו הקשות של טקלו.

בגזר דינו התייחס כב' השופט לתופעת האלימות הגואה ברחבי הארץ וכי נדרש לתת משקל נכבד יותר לאינטרס הציבורי ולצורך בהרתעת עבריינים מלבצע עבירות דומות. עוד הוסיף בעניין מקרה הנדון - "מדובר בעבירות אלימות חמורות, שרק בנס לא הסתיים האירוע בתוצאות קשות יותר, אך מעשיו של הנאשם הותירו צלקות פיזיות ונפשיות", וגזר על הנאשם כאמור 30 חודשי מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי וקנס 6,000 שקלים פיצוי לקורבן התקיפה, כמו כן מייד בתום הדיון הורה שופט בית המשפט על מעצרו המיידי של הנאשם לשם ריצוי עונשו מאחר ועד מועד זה שהה טקלו במעצר בית כשלרגלו אזיק אלקטרוני.