לוחמי אש המחוז חוף ראו במהלך עבודתם כבר מאות סיבות שונות לשריפות בבתי מגורים, אבל זו שכיבו בחיפה בסוף השבוע האחרון הפגישה אותם עם אחת המוזרות שבהן.

מקווה מאולתר שהותקן במרפסת פנימית עלה באש, ככל הנראה בגלל מערכת חשמל פיראטית שהייתה צמודה לו. המקווה, שהיה עשוי מפלסטיק, התחמם משעון השבת. מהחקירה עולה כי המקווה הוקם על ידי בעל הדירה, סופר סת"ם, שעל פי ההלכה חייב להיטהר בכל פעם שהוא כותב בקדושים, ועל כן חיפש דרך יצירתית כדי לחסוך זמן.

ראש ענף חקירות מחוז חוף, רשף משנה רן לוי, סיפר כי בעל הדירה "תכנן לכתוב בשש בבוקר ורצה לטבול במקווה, אבל בלי לקפוא מקור. לכן הוא כיוון את שעון השבת לחמש בבוקר. בתוך 20 דקות, גוף החימום כנראה להט והצית וילון שהיה ליד גוף החימום. משם המרחק לדליקה היה קצר מאוד".

בשירותי הכבאות מודים שרק במזל האירוע לא נגמר באסון. לדברי הכבאים, המיקום של המקווה במרפסת סגורה, בצמוד לסלון שפונה החוצה, מנע מכל הבית לעלות באש.

רעייתו של כותב ספרי הקודש, שנמצאת בהריון, ושני ילדיהם שישנו בחדר סמוך, נמלטו מהבית וכך ניצלו. הגבר שפעל לכיבוי השריפה נפצע באורח קל משאיפת עשן. הוא נכווה בידו ופונה לבית החולים לקבלת טיפול.

>>> רוצים לקבל ניוזלטר של מעריב השבוע? הירשמו כאן 


הנזק שנגרם כתוצאה מהשריפה. צילום: שירותי כבאות חוף