שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס היום (ב') בטקס התייחדות לחללי הנח"ל בפרדס חנה לאיומים על האסטרטגיים על ישראל.

השר אמר כי "סביבנו מדינות וארגונים צמאי דם ונוטפי שנאה, אשר הבינו כי עוצמתו ויכולותיו של צה"ל, שחטיבת הנח"ל היא מרכיב מרכזי בו, לא יאפשרו לפעול נגד מדינת ישראל בקרבות של צבא מול צבא, ולכן פנו אל דרך הטרור והרקטות, הטילים והדה-לגיטימציה והניסיונות לפתח נשק גרעיני".

יעלון הוסיף כי "עשרות אלפי טילים בדרום ובצפון מכוונים גם עתה אל עבר ישראל. לו היו יכולים, היו מתישים את אזרחי ישראל מדי יום. לו עלה הדבר בידם, היו פועלים באופן יומיומי נגד מטרות שונות, מפעילים טרור ומנסים לייאש אותנו מלחיות כאן. אך גם הם יודעים כי נדע להשיב מלחמה שערה אם נידרש לכך, ונגדע את ידם של מבקשי רעתנו".

>>> רוצים לקבל ניוזלטר של מעריב השבוע? הירשמו כאן


"לו היו יכולים, היו מתישים את אזרחי ישראל מדי יום". טילים סורים. צילום: רויטרס

שר הביטחון הדגיש את חשיבות השלום עם מדינות ערב: "לעד נושיט ידנו לשלום. לכך אנו מייחלים. מי שחווה את מוראות המלחמה ואובדנם של בני משפחה וחברים, מכיר את המחיר הכבד מנשוא, הכואב כל כך. גם עתה אנו שבים וקוראים לעמי ערב ולמנהיגי הרשות הפלסטינית לשבת לשולחן המשא ומתן בכנות, לא לדחות את היד המושטת לשלום ולאחווה".

עם זאת, הוסיף יעלון, "לא נתפשר על ביטחוננו ולא נאפשר למתק שפתיים להונות אותנו, שכן לצד אמירות מתונות כביכול, ממשיכים מנהיגי הרשות הפלסטינית במסעות ההסתה חסרי התקדים נגד מדינת ישראל, הן בקרב הדור הצעיר שבשטחם והן בקרב אומות העולם. רק לאחרונה כרתו ברית עם ארגון טרור שחרת על דגלו את השמדתה של מדינת ישראל וקורא להרוג יהודים רק משום היותם יהודים".