שר החוץ אביגדור ליברמן תקף בחריפות את ח"כ חנין זועבי (בל"ד) ומכנה אותה טרוריסטית. זאת לאחר שאמרה הבוקר (ג') בראיון לרדיו תל אביב כי "החוטפים של הנערים אינם טרוריסטים".

בסטטוס שהעלה בעמוד הפייסבוק שלו, כתב שר החוץ: "לא רק החוטפים הם טרוריסטים. גם חנין זועבי היא טרוריסטית. דינם של החוטפים צריך להיות זהה לדינה של המסיתה, המעודדת את החטיפות".

זועבי אמרה הבוקר בראיון לשרון גל ברדיו כי "החוטפים הם לא טרוריסטים. הם אנשים שלא רואים שום פתח לשנות את המציאות שלהם, והם משתמשים באמצעים האלו עד שישראל תתפכח קצת. עד שאזרחי ישראל והחברה יתפכחו וירגישו את הסבל של האחר".

בתוך כך, פרץ היום עימות חריף בין ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) לבין ח"כ זועבי במהלך דיון של ועדת המדע. זועבי טענה בדיון על חוסר שוויון כלפי האזרחים הערבים. ח"כ לביא קראה לעומתה "איך את מדברת על שוויון זכויות כשאת אומרת על החוטפים שאינם טרוריסטים?.

זועבי צעקה לעברה: " את סתומת פיות" ולביא השיבה: "כולם מתפללים לחזרת הבנים ולך לא אכפת בכלל". 

צפו בעימות: 

חברי כנסת רבים תקפו את ההתבטאות של זועבי. סגנית השר פאינה קירשנבאום (הליכוד ביתנו) פנתה ליו"ר הכנסת בדרישה להסיר את חסינותה של זועבי כדי שניתן יהיה להעמידה לדין בגין הזדהות עם ארגון טרור. "הגיע הזמן שנסיר לה את החסינות. לא יכול להיות שהיא יושבת בכנתס ישראל ומיצגת את אויבי העם היהודי והעם הישראלי", אמרה קירשנבאום.

שר השיכון אורי אריאל מהבית היהודי אמר: "זועבי ממשיכה במסורת העקבית שלה: לתמוך במחבלים ולהוכיח שהיא לא ראויה להיות אזרחית מדינת ישראל, בוודאי שלא חברת כנסת. זועבי היא פרס לטרור בתוככי הכנסת, מציאות שלא הייתה מתקבלת באף מדינה דמוקרטית בעולם". 

חברו למפלגה מוטי יוגב האשים: "זו הסתה לחטיפה. אני מתכוון לפעול בעניין סילוקה של זועבי מכותלי הכנסת. מעמדותיה נראה שהיא קרובה יותר למחבלים, והיא צריכה להיות יחד איתם מאשר בכנסת ישראל".

ח"כ מירי רגב (הליכוד-ביתנו) כינתה את זועבי "בוגדת" וקראה לגרש אותה לעזה. "מי שהזדהתה עם הטרוריסטים על ספינת המרמרה, שבה ומזדהה עם טרוריסטים מהחמאס שחטפו את שלושת הנערים שלנו. לא התפלאתי לשמוע את הצהרתה. איך בוגדת כמותה יכולה להאשים אותם? היא הרי באה מהמילייה שלהם. מקומה לא איתנו, אלא בעזה. וכמו שאמרתי בעבר בוגדת תמיד תישאר בוגדת. רוחי לעזה, יא חיינא".

שרת התרבות והספרות לימור לבנת אמרה כי "חנין זועבי אינה ראויה לשמש כחברה בכנסת ישראל, ויש להעמידה לדין כאן ועכשיו". "בכוונתי לפנות עוד היום ליועץ המשפטי לממשלה, בדרישה שיבחן בדחיפות האם יש בדברים החמורים שאמרה חנין זועבי הבוקר, עבירה על סעיף 144 לחוק העונשין - בגין הסתה לאלימות או לטרור", אמרה לבנת.