ההסלמה בדרום נמשכת: חיל האוויר ביצע חיסול ממוקד של שני פעילי טרור שנסעו במכונית באזור מחנה הפליטים שאטי שבעזה. מדובר צה"ל נמסר כי השניים הם אסאמה חסומי ומוחמד פציח, שהיו מעורבים בירי לעבר ישראל בשבועות האחרונים וכי עסקו בימים האחרונים בתכנון פיגועי טרור כנגד תושבי מדינת ישראל.

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון התייחס לפני זמן קצר לתקיפה ואמר כי "איננו מתכוונים לעבור לסדר היום על כל ירי לעבר ישראל או ניסיון פגיעה באזרחינו וחיילי צה"ל, נרדוף ונכה ביד קשה את כל מי שיעשה או יתכנן זאת, כפי שפעלנו היום".

"אנו רואים בחמאס אחראי למתרחש מרצועת עזה, ואל לו לבחון את סבלנותנו ונחישותנו. נוסיף לפעול באחריות ובשיקול דעת כדי לאפשר לתושבי עוטף עזה ויישובי הדרום, ולאזרחי ישראל בכלל, להמשיך בשגרת חייהם", כך שר הביטחון.

התקיפה בוצעה בקרבת ביתו של ראש ממשלת חמאס לשעבר איסמעיל הנייה ושעות ספורות לאחר פיצוץ מטען הנפץ שהופעל נגד חיילים בסמוך לגדר המערכת על גבול עזה. בדובר צה"ל אישרו את דבר התקיפה.

החל משעות הבוקר מורגשת כוננות גבוהה בדרום. מדי פעם מוזנקים מסוקים ומזל"ט מסייר באזור. בצה"ל נערכים לאפשרות של ירי נוסף ומזהירים מפני תגובה חריפה.

הריסות המכונית שבה ישבו פעילי הטרור, לאחר התקיפה היום בצהריים. צילום: רויטרס

כאמור, מוקדם יותר היום (שישי) הופעל מטען לעבר כוח צה"ל שערך סיור שגרתי בין ניר עוז לנירים בסמוך לגדר המערכת. בשלב זה כוחות גדולים מוזרמים לאיזור, לאחר האירוע הוזנקו מסוקים ומזל"ט חג באוויר.

פחות מיממה לאחר חשיפת זהותם של שני פעילי חמאס עמר אבו-עיישה ומרוואן קוואסמה מחברון, שע"פ החשד עומדים מאחורי חטיפת שלושת הנערים גיל-עד שאער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח, צה"ל פעל גם הלילה לאיתור הנערים והמעורבים בחטיפתם.

הסריקות מתמקדות בכמה מחנות פליטים באזור חברון, כשעפ"י הערכות מודיעיניות קיימת סבירות שהחטופים מוחזקים שם.

בתוך כך, בחמאס לגלגו אמש על חשיפת שמות החשודים בחטיפה, "שנובעת מהמשך התסכול של ישראל בניסיון לכסות על הכישלון המביך בהשגת המטרות בחקירת האירוע", אמר דובר התנועה סאמי אבו זוהרי .

מנגד בכיר פלסטיני אישר לסוכנות הידיעות AP כי שני החשודים בחטיפת הנערים הישראלים נעדרים מאז החטיפה. במהלך הפעילות הלילה נעצרו תשעה מבוקשים ונסרקו 49 בתים. כמו כן בחיפוש בבית בביתוניא אותרו שני אקדחים.