מאות ערבים מקיימים בשעה זו הפגנה בצומת אום אל פאחם על כביש 65. כוחות גדולים של המשטרה משליטים סדר לאחר שהמפגינים החלו ליידות אבנים לעבר השוטרים. שני שוטרים נפצעו קל במהלך העימותים עם המפגינים ונזקקו לטיפול רפואי. השניים טופלו במקום.

המשטרה ידעה מראש על קיום ההפגנה ואף הזהירה את הציבור שלא להתקרב לאזור, ולמרות זאת ההפגנה כמעט ויצאה משליטה אבל הכוחות הגדולים לפי שעה מצליחים לדכא את ההמונים שמביעים הזדהות עם העצירים המנהליים שנעצרו לאחרונה במהלך החיפושים אחר שלושת הנעדרים.

בין המפגינים נמצא גם חבר הכנסת מוחמד ברכה שאמר בין היתר כי "ההפגנה היא נגד האלימות של צה"ל ונגד המעצרים הלא חוקיים והפעילות הלא חוקית של צה"ל בשטחים".

המפגינים מניפים דגלי פלסטין וזועקים "ברוח ובדם נפדה אותך פלסטין" וגם "נפדה את השהידים". מפקד מחוז חוף של המשטרה ניצב חגי דותן שמפקד על האירוע בשטח אמר למעריב השבוע כי "לא נאפשר לפגוע בשגרת חיי התושבים באום אל פאחם ולסכן את משתמשי הדרך".

עוד נמסר מהמשטרה כי לעבר המפגינים נורה גז מדמיע לפיזור ההפגנה וכי פעילות מהירה ונחושה, תוך הדיפת ההמונים לפאתי הכפר, הצליחה להחזיר את הסדר על כנו וכעת כביש 65 פתוח לתנועה.

ההפגנה על כביש 65, היום. צילום: דוברות משטרת חוף