הבית הלבן הגיב הערב למציאת גופותיהם של שלושת הנערים החטופים. בהודעה שפורסמה בחשבון הטוויטר של הנשיאות האמריקנית, נאמר כי ארה"ב "מגנה באופן החריף ביותר את האלימות שלקחה את חייהם של אזרחים".

דוברת מחלקת המדינה האמריקנית, ג'ן סאקי, אמרה זמן קצר אחרי הפרסום על מציאת גופות שלושת הנערים החטופים כי בממשל ראו את הדיווחים אך עדיין לא יכולים לאשר אותם באופן עצמאי. "כמו שאמרנו לאורך השבועות האחרונים חטיפה וכל פגיעה בחטופים היא טרגדיה" , אמרה הדוברת שציינה כי ארה"ב ממשיכה לעמוד בקשר עם ישראל ועם הפלסטינים וקוראת להם לשמור על איפוק ולהמשיך בשיתוף פעולה בטחוני.

חברי קונגרס בוושינגטון מפרסמים בשעות האחרונות הודעות צער על מותם של הנערים. ועדת יחסי החוץ של בית הנבחרים פרסמה הודעה לפיה "הלב נשבר עם המשפחות. מי יתן והאחראים למעשה הנתעב הזה יובאו לדין במהירות האפשרית".

יו"ר הוועדה, אד רויס ׁ(המפלגה הרפובליקנית), אמר: "מחשבות האומה שלנו ותפילותיה הן עם המשפחות של נפתלי פרנקל, אייל יפרח וגיל-עד שאער. נפתלי פרנקל היה אזרח גם אזרח של ארה"ב. הרוצחים חייבים לתת את הדין והרצח האכזרי של הנערים האלה צריך לגרום לממשל שלנו להתפכח מהאשליה שהממשלה הפלסטינית בגיבוי חמאס תהיה פרטנר לשלום. עם הרצח הזה, הכוונות האמיתיות של חמאס רק נחשפו שוב".


"מגנה באופן החריף ביותר את האלימות שלקחה את חייהם". אובמה. צילום: רויטרס

ראש ממשלת בריטניה דייויד קמרון מגנה את רצח הנערים ואומר: "מדובר במעשה טרור נורא ובלתי נסלח". בהודעת דאונינג 10, משכנו של רה"מ אומר עוד קמרון: "אני המום ועצוב מהידיעה על מציאת גופות הנערים. זהו מעשה בלתי נסלח של טרור נגד בני נוער צעירים. בריטניה תעמוד לצד ישראל בתביעה להביא את האחראים לדין. הלילה מחשבותיי עם הורי הנערים, אף הורה אסור שיסבול צער כזה".

שר החוץ הבריטי, וויליאם הייג, אומר: "רצח שלושת הנערים הוא מעשה טרור. בריטניה שולחת את תנחומיה מעומק הלב למשפחות המתאבלות על האובדן הקשה".

עוד קודם לכן גינה נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, את רצח הנערים בהודעת ארמון האליזה בפריז לפיה "צרפת מגנה בחריפות את הרצח הפחדני של שלושת הנערים החטופים ושולחת את תנחומיה למשפחות. הנשיא מביע דאגה מהגברות האלימות בשטחים הפלסטיניים ומגנה את ירי הרקטות לישראל. אנו מפצירים לעשות כל שניתן כדי למנוע הידרדרות נוספת". 


מפציר לעשות כל שניתן כדי למנוע הידרדרות נוספת. הולנד. צילום: רויטרס

עם פרסום הידיעה על גורלם של החטופים, פנה שגריר ישראל באו"ם, רון פרושאור, למזכ"ל האו"ם, באן קי מון, ודרש ממנו להפציר במועצת הביטחון לגנות את רצח הנערים, את ירי הרקטות ואת ממשלת האחדות של פתח וחמאס: "תקוותיהם של משפחות החטופים ושל הציבור הישראלי נגוזו היום והסתיימו בטרגדיה שוברת לב".

פרושאור הוסיף כי בשבועות האחרונים ישראל סבלה מההשלכות של ממשלת האחדות של פתח וחמאס. במקום להתרחק מהתקפות טרור, הרשות הפלסטינית בחרה להתאחד עם טרוריסטים רוצחים. מאז החטיפה בלבד, 70 רקטות נורו מעזה לעבר ישראל.

"ישראל הפכה מורגלת מדי בכאב של טרור ומלחמות והיא לא תמשיך לשתוק כשאזרחיה מותקפים מדי יום על ידי טרוריסטים" כתב השגריר.

ואכן הגינוי הגיע זמן קצר לאחר מכן. המזכ"ל באן קי מון גינה הלילה את רצח שלושת הנערים הישראלים וכינה אותו "מעשה נתעב שבוצע על ידי אויבי השלום, אשר מנסים ליצור חוסר אמון ולהעמיק את הסכסוך במזרח התיכון". 
דובר האו"ם סטפן דוג'אריץ' הוסיף כי "אין הצדקה לרצח מכוון של אזרחים" ואמר כי המזכ"ל מקווה שהרשויות, הישראלית והפלסטינית, יעבדו יחד כדי להביא את הרוצחים למשפט".