היום (ש') נערכה בטירה עצרת בתמיכה בשותפות יהודית ערבית, בה נטלו חלק ח"כ דב חנין וח"כ מוחמד ברכה מחדש, וכן ח"כ תמר זנדברג ממרצ. בעצרת בכותרת "יהודים וערבים מסרבים להיות אויבים", השתתפו כ-400 פעילים. היא נועדה לקרוא להמשך השותפות היהודית-ערבית חרף הנסיבות הקשות. העצרת התנהלה באווירה שלווה וללא הפרעה.

ח"כ תמר זנדברג קראה לממשלה לשקול מחדש את דרכה מול העימות הקשה בעזה, ולעלות למסלול מדיני: "באמצעים צבאיים אי אפשר להכניע טרור, ואי אפשר להכניע מאבק נגד הכיבוש. וכולנו יודעים את זה ויודעים שזה ייגמר ויודעים איך זה ייגמר".

ח"כ זנדברג הזהירה מפני עימות קשה בחברה הישראלית: "אנחנו אחרי שבועות של עימותים וגזענות שמתפשטת וגואה ברחובות שנראים כיוצאים משליטה. בשני הצדדים אזרחיות ואזרחים שבויים בידיים של קיצונים בניגוד למה שרובנו רוצים. כי רובנו רוצים לחיות כאן ביחד. רובנו לא רוצים יותר אלימות - רוצים שלום, פיוס ואחווה". ח"כ זנדברג קראה לממשלה להתערב כדי למנוע הסלמה ביחסי יהודים וערבים בישראל.


צילום: נאדין נאשף

ח"כ מוחמד ברכה: "השתתפתי בדיון בערוץ 2, והמתדיינים ניהלו דיון תרבותי, כמעט אקדמי, על שאלת הכניסה הקרקעית. אמרתי לעצמי שאני לא מוכן להיות שותף לדיון אקדמי על רצח בני העם שלי. בסטטיסטיקה שהוצגה בתקשורת הוצגו מספר הרקטות, מספר הגיחות ומספר השיגורים, אבל מהסטטיסטיקה של מאזן האימה נשמט מספר פשוט - מספרם של בני אדם שנהרגו. יש לאלימות סיבה. הכיבוש הוא שמייצר ביצות שעליהן צומחים גילויי האלימות. אנחנו מתכנסים כאן לקרוא לסיים את המלחמה ולסלק את הממשלה. הכיבוש הוא אסונם של הישראלים ושל הפלסטינים".

ח"כ דב חנין הוסיף כי "אנחנו בימים נוראים. במעגל של זוועה שבו עוד ועוד משפחות מבכות את מתיהן. נזכור את ההיסטוריה: היה מבצע גשמי קיץ, אחריו עופרת יצוקה, אחריו עמוד ענן, וכעת יש צוק איתן. פעם אחר פעם. אותו סרט זוועה מטורף שבו עזה מקבלת מכה נוראה כולל המון מבוגרים נשים וילדים, וישראל חוטפת טילים וילדים חיים בה במצוקה נוראה. ומסיבוב לסיבוב האיום על האזרחים רק גובר. האם אנחנו לא יודעים להפסיק את הטירוף הזה? הגיע הזמן לדרך אחרת, לא של טירוף ושנאה אלא של שלום וצדק לשני הצדדים".