עובד תחזוקה בעיריית צפת, בן מיעוטים מאחד הכפרים בגליל העליון, הושעה הבוקר מעבודתו וזומן לשימוע לפני פיטורים לאחר שהעלה בעמוד הפייסבוק שלו פוסט בגנות המדינה, ושיתף עמודים רבים מרשתות ערביות ומעמודים של פלסטינים המתארים באופן מחריד את המציאות בעזה.

ראש עיריית צפת אילן שוחט קיבל אמש פניה מחבר בפייסבוק. "הוא אמר לי כנס לעמוד הזה ותראה מה עובד שלך עושה שם, זה אדם שמקבל משכורת מהמדינה". סיפר שוחט. "אכן נכנסתי לשם והזדעזעתי. בקשתי שיתקגמו לי את הסטאטוסים שלו וכשקיבלתי את התרגום מיד הזמנתי אותו לבירור".

בין השאר נכתב בפוסט ״הציונות היא אויב האנושות...כולנו פלסטין... פלסטין משוחררת..״.בנוסף עמוד הפייסבוק שלו היה מלא בתמונות וסרטונים מזעזעים שמזכירים את המראות מהקרבות בסוריה.

שוחט מספר כי מדובר בעובד תחזוקה שבא במגע עם תושבי העיר במסגרת עבודתו, מדובר בעובד קבוע שכל פניות תושבים המגיעות אל המוקד העירוני מופנות לטיפולו ולצוותים עימם הוא עובד. "אין לנו בעיה עם חופש הביטוי", מציין שוחט, "אבל אמירות כאלה בזמן לחימה ובזמן שחיילים נלחמים על חייהם זה לא מקובל עלי ולא בבית ספרי. צריך לשבת בשקט בתקופה כזו ולא לצאת בצורה כזו בוטה. מותר למחות ולהביע דעה אבל יש גבול ואסור לעבור על זה לסדר היום".

       אחד מהפוסטים בעמוד הפייסבוק של עובד העירייה

העובד עצמו ניקה לאחר הבירור את עמוד הפייסבוק שלו ואף העלה תמונה של יונים עם עלה של זית. בבירור שנערך לו הוא טען כי מדובר בטעות וכי מדובר בפרסומים שבהם הוא לחץ על כפתור "הלייק".

העובד סירב לפניית "מעריב השבוע" לצורך תגובה.