מאות ליוו היום (חמישי) למנוחת עולמים את סמ"ר גיא אלגרנטי ז"ל, 20, לוחם מגלן, שנהרג אתמול בפיצוץ מבנה ברצועת עזה.

אלגרנטי, תושב תל אביב, שנטמן בבית העלמין בקרית שאול, הותיר אחריו הורים וחמש אחיות צעירות ממנו.

"תמיד שידרת ביטחון, עוצמה ואמונה ותמיד דחפת קדימה והובלת את חבריך", אמר בדברי הפרידה בשם צה"ל, אל"מ גיא לוי - "אתה וחבריך פעלתם בשליחות מול אוייב אכזר ונחוש. היית שותף בהגנה על הבית".

סבו של אלגרנטי, סיפר בבכי שכניצול שואה, הוא סבר לאחר ששרד את התופת, כי ילדיו ובוודאי נכדיו, לא יידעו עוד מלחמה. הסב הוסיף שלמזלה של סבתו, שהלכה לא מכבר לעולמה, היא אינה עוברת את הרגעים האיומים של קבורת נכדה האהוב.


"רצית לטרוף את העולם". הלווייתו של גיא אלגרנטי ז"ל. צילום אלוני מור

"בזכות גיבורים כמוך, ישראל לא תובס לעולם", קרא הסב בקול חנוק והזהיר מפני הליכה שולל אחר "סיסמאות שלום, שהן בפועל סיסמאות בת יענה".

הסב הזכיר בקול שבור שחמאס תכנן על פי העדויות לבצע בראש השנה מגה פיגוע דרך המנהרות שנחשפו על ידי גיא וחבריו. "ממה שהם תכננו - השימוש במילה שואה לא היה מוגזם".

מנהלת תיכון אליאנס בתל אביב, ורדה כגן, שאלגרנטי היה מבוגריו, אמרה בעצב: "סדרי עולם השתבשו, כשהורים קוברים את בנם", וסיפרה על גיא, התלמיד המצטיין והאהוב על כולם: "נזכור את גיא כאחד מהתלמידים האנושיים והערכיים, שמוכן תמיד לעזור ולתרום. כולך נתינה ומסירות, בחור איטלגנטי ובעל ידע רחב, צנוע ורגיש. אהבת את חבריך והם אהבו אותך - בעיקר בשל טוב ליבך. היית חבר של אמת".

יענקל'ה, חבר של המשפחה, אמר: "גיא, כל כולך אהבה לזולת, בחור נדיר ואיכותי ומחובר בכל רמ"ח איבריו לארץ שאהבת. בחור עם נחישות, רק לאחרונה הובלת את מגלן לזכות באליפות צה"ל בקרב מגע ואתה סיימת ראשון".

בסיום דבריו המרגשים, הוא הזכיר את דבריו של אלגרנטי והציע לאמץ אותם: "אמרת שצריך לחגוג את החיים". חבר ילדות של גיא הוסיף: "היה לך לב גדול והיית מוקף באלפי חברים", אחר אמר: "רצית לטרוף את כל העולם".

חברתו של גיא, נועה, מיררה בבכי: "תמיד אהבת לעזור בכל מקום והיית מלא בחמלה. השנה וחצי האחרונות שהיינו ביחד - היו הטובות ביותר בחיי". מפקדו לשעבר של גיא ביחידה, שהיה עימו בקשר, המחיש את התחושות הקשות: "סיפרת שנפצעת ברגל לפני כמה ימים והלוואי וזה יהיה הסימן האחרון שלך מעזה. היית האדם עם הלב הכי גדול".


גאווה משפחתית. גיא אלגרנטי ז"ל