כ-1,200 איש השתתפו בצעדת תמיכה בחיילי צה"ל בירושלים אותה ארגנו חבריו ומשפחתו של סרן צביקה קפלן שנהרג בקרבות בעזה בשבוע שעבר.

חבריו של צביקה וחברי קיבוץ מירב, הקימו בימים האחרונים לזכרו את "כוח צביקה" המקיים מפגני תמיכה בצה"ל בכל רחבי הארץ, המשתתפים בצעדה הגיעו מכל הארץ וצעדו מהקונסוליה האמריקאית אל רחבת הכותל שם קיימו עצרת תפילה למען החיילים.

את הצעדה ארגנה ציפי אחותו התאומה של צביקה ז"ל. גם אביהם, יהודה קפלן נכח בצעדה וברחבת הכותל אמר בקול נרגש: "אחדות ישראל הייתה נר לרגליו של צביקה, הערבות ההדדית מהווה חלק גדול מנשמתו והיוותה את אחד המסרים המרכזיים בחינוך שהעניק לחניכיו בצבא. ויתרנו על חבל ארץ ששייך לנו והנה התוצאה, עצובה וכואבת. איננו רוצים לשלם יותר בדם בנינו על זלזול כזה בחלקי המולדת" קרא האב השכול.

בין המשתתפים היה גם חבר הכנסת יוני שטבון שאמר כי ההמונים שהגיעו לצעדה הם מסר לצה"ל ולמקבלי ההחלטות שהעורף איתן ונותן אור ירוק להכריע את החמאס. אל אלמנתו של קפלן, עדי, שהשתתפה בצעדה, אמר שטבון כי "התעצומות הבלתי נתפסות שלך, לקום מתוך שבעה לחיזוק לוחמי צה"ל, היא שיעור גדול לעם כולו בהבנת משמעות העורף ללוחמים שבחזית".


צעדת התמיכה, היום. תומכים בצה"ל