דובר צה"ל התיר הבוקר לפרסם כי חמישה חיילי צה"ל נהרגו אתמול (ה') בערב בפעילות מבצעית בגבול רצועת עזה, במהלכה בוצע ירי רקטות לעבר שטח ישראל. הבוקר פירסם צה"ל את שמותיהם של שלושה מההרוגים:

רב- סמל במיל. דניאל מרש, בן 22 מראשון לציון. הלוויתו בשעה 15:30 בבית העלמין הצבאי בחולון. 

סמל-ראשון שי קושניר, בן 20 מקריית מוצקין. הלוויתו  תתקיים בשעה 14:00 בבית העלמין בקריית אתא. 

סמל-ראשון נועם רוזנטל בן 20 ממיתר. הלווייתו תתקיים  בשעה 13:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין במיתר. רוזנטל השאיר אחריו אח תאום בשם גל שמשרת גם הוא בצבא ואח גדול בשם הדר. 

האבא מרטין הוא רוקח בבית מרקחת בדימונה, האמא אוסנת עובדת באוניברסיטת בן גוריון.
אבנר בן גרא, ראש מועצת מיתר: "משפחת מיתר מרכינה ראש ומבכה בפעם השנייה השבוע את אחד מטובי בניה שנפלו בשירותם הצבאי להגנת הארץ. משפחת מיתר כולה שולחת תנחומים למשפחה".

רוזנטל ז"ל

 סרן עמרי טל, בן 22 מיהוד, מועד הלוויתו עדיין לא נמסר. 

סרן (מיל'), לירן (אדיר) אדרי, בן 31 מעזוז.

אדרי ז"ל

 כמו כן, נמסר כי במהלך היממה האחרונה נפצעו 19 חיילים במהלך פעילות צה"ל. הודעות נמסרו למשפחות. הלוחמים נהרגו מנפילה של פצמ"ר בשטח כינוס של המועצה האזורית אשכול.

מקרה זה מצטרף לאירוע דומה ביום ראשון האחרון בו נהרגו ארבעה חיילי צה"ל מנפילת פצמ"ר בעת כינוס כוח צה"ל סמוך לגבול הרצועה. גורם בכיר בצה"ל אמר הלילה כי "״נמשיך ונתדרך את החיילים בשטחי הכינוס כדי לוודא שהמשמעת המבצעית לא מתרופפת ואנשים ממשיכים להתנהג, למרותה קושי של שעות רבות בתוך השטחים במשמעת מבצעית״. מתחילת המבצע נהרגו 61 קצינים, נגדים וחיילים.

בתוך כך, על פי דיווחים פלסטינים כמה אזרחים נהרגו ואחרים נפצעו בתקיפות צה"ל במהלך הלילה. בין היתר, דווח על תקיפת מסגד נוסף בעיר עזה ותקיפת בית בחאן יונס. עוד דווח בשתי תקיפות של כלי טיס בשכונת ת ש'ייח רדואן בעיר עזה, נפגעו שלושה חמושים מהזרוע הצבאית של חמאס ורוכב אופנוע. בנוסף דווח על ירי ארטילרי כבש של צה"ל בחאן יונס.

חיילי צה"ל בשטחי כינוס. צילום: אלוני מור

רשויות הבריאות בעזה דיווח כי מתחילת הלחימה ברצועה נהרגו 1460 בני אדם ו- 8330 נפצעו. גורמי בריאות, סיפרו כי מספר ההרוגים צפוי לעלות משמעותי, לאחר גילוי גופות מתחת להריסות.
במקביל, השקט היחסי נשמר הלילה. כשעה לאחר חצות, אזעקה נשמעה בשפלה ברחובות, נס ציונה, בילו, קרית עקרון, לוד, צריפין ובאזורים נוספים. "כיפת ברזל" יירטה לפחות רקטה אחת. לא דווח על נפגעים או נזק. שתי רקטות נפלו לפנות בוקר בשטחים פתוחים של המועצה האזורית חוף אשקלון. 

בתוך כך, כוחות גדולים של ממשטרה ומג"ב נפרסו החל משעות הבוקר ברחבי ירושלים בשל חשש מחידוש הפרות הסדר בתום תפילות יום השישי. המשטרה מסרה כי הכניסה להר הבית, תתאפשר לגברים מעל גיל 50 בלבד וכניסת נשים ללא הגבלה.