שר התקשורת גלעד ארדן תוקף הבוקר (א') את הסופר דוד גרוסמן בעקבות הדברים שהשמיע אתמול בהפגנת השמאל בכיכר רבין בעקבות המלחמה בעזה.

גרוסמן הזהיר: "שני העמים הובסו במלחמה הנוכחית, לאף אחד אין תמונת ניצחון. תהליכים מסוכנים עוברים על ישראל. בגלל הייאוש והחרדה הלאומנות והגזענות פרצו בבת אחת. מאבדים את הבית לשנאה עצמית".

ארדן כתב בתחילת דבריו, בסטטוס שהעלה בפייסבוק: "חשבתי לא להתייחס לכך, הרי הפגנת השמאל הייתה כה דלילה באנשים, אבל החלטתי שבכל זאת ראוי לומר משהו על הדברים שנאמרו אמש בכיכר הריקה, בעיקר משום שאמר אותם סופר חשוב כדוד גרוסמן.

"לאחר שתמך באוסלו ובהתנתקות, אולי מותר כבר להעיר בנימוס כי מבחינה פוליטית ומדינית, מדובר בטועה סדרתי", אמר שר התקשורת על הסופר. "גרוסמן מאמץ את הנרטיב החמאסי. הוא סבור כי החמאס יורה בגלל שהוא חנוק. האמת היא שהחמאס חנוק בגלל שהיא ירה".

דוד גרוסמן

"גרוסמן מאמץ את הנרטיב של חמאס". צילום: פלאש 90

"גרוסמן סבור כי הם יורים רקטות בגלל שאין להם נמל ימי, אבל אין להם נמל ימי בגלל שאם היה להם כזה, הם לא היו יורים עלינו רקטות - אלא אלפי טילים מדוייקים עם ראשי נפץ גדולים בהרבה", המשיך ארדן, "גרוסמן קורא לעשות שלום. רק כך יהיה שקט. אנחנו מכירים את ההאשמה העצמית הזו - אם ארגון טרור הורג את ילדינו, כנראה שאנחנו עשינו משהו לא נכון".

"אין ספק שמי שאמרו 'לא' להצעות של ברק ואולמרט, יגידו 'כן' להצעת השלום של גרוסמן", חותם ארדן את דבריו, "הרי החמאס הוא ארגון שוחר שלום. כמו אל קאעידה. כמו דאע"ש".

אלפים השתתפו בהפגנת השמאל שהתקיימה בכיכר רבין ועברה בשקט יחסי. בין היתר, הם דרשו לפתוח במשא ומתן מדיני עם הפלסטינים. ההפגנה אורגנה על ידי מרצ, חד"ש וארגוני שמאל נוספים, בהם "שלום עכשיו" וכן פורום "הורים שכולים".

בין השלטים שהניפו המפגינים מול בימה קטנה שהוקמה בחלקה המערבי של הכיכר נראו: "אין פתרון צבאי לסכסוך", "כשאין שלום - באה מלחמה" ו"יהודים וערבים מסרבים להיות אוייבים".