שוטרי סיור מתחנת משטרת בית-שאן עצרו הבוקר (א) ארבעה חשודים בצייד בלתי חוקי של חוחיות באזור החקלאי של קיבוץ "בית -אלפא".

המעצרים בוצעו לאחר שלמשטרה הגיע מידע מהרב"ש של קיבוץ בית אלפא על כך שבשדות החקלאים נראה רכב ובו מספר חשודים שנמלטו מהמקום כאשר הבחינו בו ניגש לבדוק את פשר מעשיהם. למקום הגיעו שוטרים ממשטרת בית שאן החלו בסריקות במהלכן הבחינו ברכב החשוד ביקשו לבדוק את נוסעי הרכב אך הרכב פתח במנוסה, השוטרים הצליחו לעצור את הרכב בסמוך לקיבוץ "גבע".

מהמשטרה נמסר כי "ברכב נתפסו 10 ציפורים מסוג "חוחית" שהינה חיית בר מוגנת האסורה לצייד, כלובים, מלכודות ורשתות ששימשו לצייד". דובר המשטרה במחוז הצפוני רפ"ק משה ויצמן מוסר כי "נעצרו גבר ואישה בשנות השלושים תושבי טייבה שבמשולש וכן שני שוהים בלתי חוקיים בגלאי 26 ,37 תושבי שכם. הארבעה נעצרו והועברו לחקירה בתחנה. כמו כן העברנו דיווח הועבר לרשות הטבע והגנים".

החוחיות שנתפסו. צילום: דוברות המשטרה

פקד ערן זוערי קצין השיטור הקהילתי במשטרת בית שאן ציין "תגובה מהירה של שוטרי הסיור הביאה ללכידתם של החשודים בצייד לא חוקי, אנו נעביר את הטיפול לרשות הטבע והגנים על מנת שהציפורים יוחזרו במהרה למקומם הטבעי בטבע". הרכב ששימש את החשודים נתפס והמשך יוחלט האם יחולט.

במהלך החקירה הגבר והאישה הכחישו מעורבות בצייד וטענו שהם לקחו את השוהים הבלתי מהשטח החקלאי עם כל הציוד והציפורים "טרמפ" אל מחוץ לשטח החקלאי. פקחי רשות הטבע והגנים יחקרו את החשודים וימסרו לידיהם קנסות כספיים , החשודים בשהייה בלתי חוקית יובאו במהלך היום לדיון בהארכת מעצרם בבימ"ש נצרת .