ערב חידוש השיחות בקהיר, ממשיכים שני הצדדים להתנגח אחד בשני, כשלכולם ברור כי הדרך להסכם עוד ארוכה מאוד, ולמעשה המשא ומתן נמצא במצב תקוע מהיום בו מצרים הגישה את ההצעה שלה ושלחה את הצדדים להתייעצויות במהלך סוף השבוע.

הצד הפלסטיני טוען כי ישראל לא מוכנה להתפשר ועקב כך מאיים להמשיך את ירי הרקטות והלחימה מול צה"ל. בשבת האחרונה התראיין חאלד משעל לרשת אל ג'זירה וטען כי הדרישות הפלסטיניות אמורות להתקיים במלואן, אחרת לא יהיה הסכם.

מי שהמשיך בקו הנוקשה הוא דובר חמאס, סאמי אבו זהרי, שהתראיין לסוכנות הידיעות "מען" וסיפר כי הדרך היחידה בה ירגישו אזרחי ישראל ביטחון היא דרך הסרת המצור ותחושת ביטחון שיחושו תושבי עזה.


ממשיכים בניסיונות למלחמה פסיכולוגית. דובר חמאס, סאמי אבו זוהרי. צילום: רויטרס

"נתניהו מראה את הניצחון הישראלי למען התקשורת בלבד, ולמען הצריכה של הציבור הישראלי. הם מנסים לכפר על קללה והכישלון שלהם. נתניהו יודע שמאות חיילים נהרגו ונפצעו, וגם שהצלחנו לקחת אסיר. הפעולות של ההתנגדות והטילים הצליחו לפגוע בעומק ישראל.

כזכור, הבוקר דיבר ראש הממשלה בפתיחת ישיבת הממשלה השבועית ואותת כי ישראל לא תקבל את המתווה כפי שהוצג כרגע. עוד אתמול דיווחו גורמים בירושלים כי בתנאים הקיימים אין שום סיכוי להגיע להסכם וכי נמל ימי ושדה תעופה לא עומדים כרגע על הפרק.

"אם החמאס חושב שעל ההפסד הצבאי הוא יכפר בהישג מדיני הוא טועה, אם הוא חושב שבאמצעות טפטופי ירי הוא יגרום לנו לעשות ויתורים, הוא טועה. כל עוד אין שקט, החמאס ימשיך לספוג מכות קשות.

"הוא טועה בכך שהוא חושב שלא נעמוד בכך. במזה"ת הסוער והבלתי יציב, לא מספיק שיש כוח, אלא צריך נחישות ואורך רוח, יש לנו הרבה כוח, אם הוא חושב שאין לנו אורך רוח, הוא טועה טעות גדולה.

"אנחנו עם חזק ונחוש, ראינו את זה בעוצמות גדולות בחוסן בשבועות האחרונים הן אצל החיילים והן אצל האזרחים. נעמוד ביחד עד שנשיג את המטרה, השבת השקט והביטחון לתושבי ישראל"

נתניהו אמר בצורה מפורשת כי ישראל לא תתפשר על דרישות הביטחון שלה ומתכוונת לעמוד על כך במהלך הדיונים. גורם מצרי סיפר הבוקר לעיתון "אל חיאת" כי ארה"ב הסכימה לערוב לכך שישראל תעמוד בהתחייבויות שלה ברגע שההסכם ייחתם.