מקורות פלסטינים מסרו, כי המשא ומתן בקהיר צפוי להתחיל באמצע השבוע. כך דיווח היום (א') עיתון "א-שרק אל-אווסט" הסעודי.

על פי הדיווח, בתוך חודש ממועד הפסקת האש יושלם המשא ומתן בין הצדדים בסוגיות שונות לרבות נמל תעופה ונמל ימי, וכן המשא ומתן על שחרור אסירים תמורת גופותיהם של חללי צה"ל סגן הדר גולדין וסמל ראשון שאול אורון ז"ל.

עוד נמסר, כי יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, אמור במהלך ספטמבר להיוועד לישיבת התייעצות עם שרי החוץ של הליגה הערבית, ובשולי הוועידה ידון עם צוות התיווך המצרי על חשיבות הצלחת סבב המשא ומתן עם ישראל.


אבו מאזן. יוועד בסטמבר עם שרי החוץ של הליגה הערבית. צילום: רויטרס

לדיווח אין אישור ממקור אחר ולא נאמר בו אם מדובר במשא ומתן בין המשלחת הפלסטינית לבכירים המצרים, ואם צוות ישראלי ישתתף בשיחות שיימשכו על פי הדיווח חודש ימים.

בכירים בחמאס, בהם חבר הלשכה המדינית מוסא אבו מרזוק, אמרו בסוף השבוע כי טרם נקבע מועד לחידוש המשא ומתן והם ממתינים להזמנת קהיר.

דובר חמאס, סאמי אבו זוהרי, אמר (א') כי "הסכם הפסקת האש לא אמור להסתיים בתום חודש מאז חתימתו". לדבריו, ההסכם קובע שהרגיעה תימשך, כאשר תקופת החודש קובעת את תחילת חידוש המו"מ בין הצדדים.

ואילו ראש הממשלה הפלסטיני, ראמי אלחמדללה, הודיע כי ממשלתו פועלת בדחיפות להעביר לשיקום את הבתים שנפגעו חלקית בלחימה, וכן להשכיר בתים לשיכון המשפחות שנותרו חסרי קורת גג כתוצאה מהריסת בתיהם במהלך מבצע "צוק איתן".