היום (31.8) קיים שר האוצר, חבר הקבינט מדיני בטחוני, מסיבת עיתונאים לתקשורת הזרה המוצבת בארץ, במסגרת הפסקת האש של מבצע צוק איתן. לפיד התייחס למציאות הבטחונית הנוכחית ואמר: "עלינו להוביל יוזמה מדינית בכדי להבטיח שהפסקת האש הזו היא לא ספירה לאחור עד הסבב הלחימה הבא".

"יוזמה המדינית חייבת להביא עימה את הדרישה לפירוז". השר לפיד קרא ואמר: "חמאס יודע מה המחיר ששילם  עד כה ויודע מה המחיר הכבד שישלם אם יפר את הפסקת האש ויתחיל לירות על אזרחינו מחדש".

לא נסבול שגרת טפטופי רקטות וטילים על אזרחינו, אנחנו צריכים פתרון אמיתי וארוך טווח, עלינו לעבוד עם הקהילה הבינלאומית ועם העולם הערבי כדי להגיע לפתרון באמצעות וועידה אזורית". "חייבים לקשור בין שיקום עזה לפירוזה. אסור שנגיע למצב בו יועברו כספי שיקום תמורת כלום". 


יאיר לפיד במסיבת העיתונאים. מקדם את רעיון הוועידה האזורית. צילום: יובל בגנו

שר האוצר הוסיף ואמר בנושא הוועידה האזורית אותה הוא מקדם כבר תקופה כי "מבצע צוק איתן לא הסתיים, עברנו לשלב השני של המבצע - החלק המדיני. היכולת למדוד את המבצע היא יכולתינו להשיג שקט לאורך זמן לאזרחי דרום הארץ. יש לנו הישגים צבאיים ועכשיו עברנו לחזית המדינית". 

בתוך כך לפיד יפתח מחר את שנת הלימודים בשעור שיעניק כמורה ליום אחד בכיתה א' בבית ספר יסודי "שער הנגב" , יחד עם ראש מועצה שער הנגב מר אלון שוסטר. לאחר מכן יתקיים טקס הכניסה של כיתות א' ללימודיהם.

עם סיום ביקורו בבית הספר היסודי שער הנגב  יגיע השר לפיד לבית ספר תיכון "נופי הבשור" במועצה אזורית אשכול ויערוך עם תלמידי כיתת י"ב שיחה על ימי הלחימה האחרונים, יחד עם ראש המועצה האזורית אשכול מר חיים ילין.


לפיד. עכשיו מתחילה המערכה המדינית. צילום: משה אסרף