2,105,394 תלמידים וילדים יחלו היום (א') את שנת הלימודים תשע"ה. לקראת פתיחת השנה, ולאחר חופש גדול לא שיגרתי, זה הזמן לסקור את כל מה שאתם צריכים לדעת לפני ששנת הלימודים מתחילה.

458,953 ילדי גנים בגילאי 3-6 ו-149,705 תלמידי כיתות א', יחלו את דרכם לראשונה במערכת החינוך. 112,750 תלמידי יב' יחתמו השנה 12 שנות לימוד במערכת החינוך. לצדם, יפתחו את השנה 164,999 עובדי הוראה. בשנת הלימודים הקרובה יחל בצעד משותף עם ארגוני המורים ומרכז השלטון המקומי יישום התכנית הלאומית ללמידה משמעותית, שתיושם מכיתות א'-י"ב.

בתוך כך, ועד ההורים העירוני באשקלון יחד עם ועד בית הספר מקיף ה' הודיע אתמול בלילה כי בית הספר מקיף ה' דרכא באשקלון המונה כאלף תלמידים לא יפתח היום את שנת הלימודים בשל בעיות בטיחות חשמל ונזילות מים. בנוסף נמסר כי בית הספר רבין בפרדס חנה, בתי הספר בטייבה ובית ספר בגין בנתניה לא יפתחו.

הילדים יתחילו את שנת הלימודים - המשטרה מתכוננת. צילום: מרק ישראל סלם

מבחינה בטיחותית, המשטרה השלימה אתמול את היערכותה לקראת פתיחת שנת הלימודים הבוקר. כ-5,000 שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים יסייעו היום ובהמשך השבוע בהגברת הנוכחות המשטרתית במוסדות החינוך ברחבי הארץ.

בחודש האחרון קיימה המשטרה תרגילים, ביקורות ותיאומים מול הרשויות המקומיות כדי להבטיח את שלומם של התלמידים בפתיחת השנה. הפעילות המוגברת הבוקר תכלול מחסומים לבדיקת כלי רכב ואנשים, וסיורים בסביבת המוסד החינוכי.

כמו כן ייערכו בדיקות של חבלנים לאיתור חפצים חשודים באזור בית הספר ובתחנות ההסעה. במשטרה פרסמו אתמול הודעה: "נוכח המצב הביטחוני המיוחד ולאחר מבצע צוק איתן, אנו מבקשים לחדד את ההנחיות בדבר איסור נגיעה בחפצים חשודים,לרבות נגיעה בשרידי רקטות או בפריטים לא מזוהים העלולים להימצא בשטח".