עדכון אחרון: 08:17

מפקד מחוז ירושלים, ניצב משה (צ'יקו) אדרי, החליט להגביל את הכניסה לתפילת יום שישי בהר הבית לגברים מעל גיל 40 ונשים בכל גיל. ההחלטה באה בעקבות מודיעין שהתקבל במשטרת מחוז ירושלים על כוונות של צעירים ערבים להפר את הסדר במהלך התפילה.

כוחות משטרה ולוחמי מג״ב רבים  כבר פרוסים החל משעות הבוקר המוקדמות במזרח ירושלים ובעיר העתיקה במטרה למנוע כל הפרות סדר. 

במשטרה מתכוונים להמשיך ולשמור על הסדר בכל שעות היום כשבסמוך לשעה 12 כשעה לפני תחילת תפילת הצהריים יותגברו הכוחות וההיערכות תהיה בהתאם. "כרגע שקט לגמרי במקום. הגבלנו את גיל הכניסה של המוסלמים וזה בהחלט מוכיח את עצמו. לקראת תפילת הצהריים ניערך בהתאם" אומר הבוקר קצין בכיר במחוז ירושלים.

 בלילה (בין חמישי לשישי) נזק נגרם לרכב חונה כתוצאה מיידוי אבנים בוואדי ג'וז. איש לא נפגע.  כוח משטרה פיזר את המיידים תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות, ומבצע סריקות לאיתור חשודים.


הפגנה בירושלים על אוזלת ידה של המשטרה, אתמול. צילום: מרק ישראל סלם. 

אמש הגיעו כמה עשרות צעירים לאזור בו התרחש שלשום הפיגוע במהלכו נהרגה הפעוטה בת השלושה חודשים חיה זיסל בראון. באזור נשמר השקט כמעט לאורכו של כל הערב ותנועת הרכבות כמעט ולא נפגעה, אולם המפגינים ניסו מספר פעמים להפריע את תנועתן והמשטרה הצליחה להשתלט עליהם. כוחות משטרה בליווי פרשים נמצאים במקום.

המפגינים מחו על אוזלת ידה של המשטרה מול ההתקפות על הרכבת הקלה שנמשכים כבר מספר חודשים. ״הביאו כאן פרשים ושוטרים על כמה ילדים, וכששרפו תחנת דלק 200 מטרים מכאן אף אחד לא הלך לבצע שם מעצרים כי הם פשוט פחדו.

אהרונוביץ' הוא מי שאחראי ולכן הוא צריך להתפטר״, אמר בנצי גופשטיין, מנכ"ל ארגון להב"ה, והוסיף, ״חבל שלא באו עוד יהודים להצטרף אלינו. זו פאשלה של אהרונוביץ', הערבים רואים אור ירוק מאוזלת היד והם מרשים לעצמם״.