נאור נרקיס, הצעיר הישראלי שעמד מאחורי "מחאת המילקי" מברלין החליט לסגור את עמוד הפייסבוק שלו "עולים לברלין" והודיע כי ישוב לישראל. העמוד צבר מעל ל-20,000 לייקים מאז פתיחתו, וגרר אחריו סערה ציבורית על יוקר המחייה בישראל, וכן דיון ער על הגירה ממנה. 

בהודעה שפרסם בעמוד כתב נרקיס כי "עוד 24 שעות, בשעה 22:54 בדיוק שעון ברלין, העמוד הזה יסגר. במהלך 30 הימים אחרונים העמוד הזה השמיע את הקול של הרבה מאד ישראלים. האנונימיות שאפיינה את מרבית ימי קיומו איפשרה לי להיות הקול של רבים. היא איפשרה להציף את כל הבעיות שלא התקשורת ולא הפוליטיקאים רצו לדבר עליהן בשלוש השנים האחרונות".

"העמוד הזה הוכיח, שאם רוצים מספיק לשנות משהו, מספיק זוג עיניים פקוחות לרווחה ולהגיד בקול רם את מה שאתה חושב. שאפשר לעשות הכל. לפנות לקנצלרית גרמניה, להרעיד את ממשלת ישראל, להישלח לממשלת ספרד, לחצות יבשות, להשוות, לבדוק, לטעון, להתווכח, לכעוס, לכאוב. ושהאוייב הגדול ביותר שלנו הוא אדישות יוצאת דופן כלפי המציאות שבחוץ, שהיא למעשה הקבלה המוחלטת של ״ככה זה וזהו״, שאי אפשר, שניצחו אותנו", הוסיף.


הפוסט של נרקיס בעמוד "עולים לברלין". 

על ההחלטה לסגור את העמוד אמר: "מבחינה אישית החלטתי שאני זקוק גם לתקופת שקט קצרה. לא פתחתי את העמוד בשביל פרסום ולמעשה ויתרתי כאן על האלמוניות שלי ברגע שנחשפתי, כמעט בלית ברירה. אך לא מדובר רק בי, מדובר בסיפור של המדינה שלנו. איך שאני רואה את זה, לכל מי שישראל חשובה לו, קיימות שתי אפשרויות. לעבור לחו״ל, או לשנות אותה".

הוא גם פרט את תוכניותיו להמשך: "לגבי? במהלך החודש הקרוב אחזור לישראל. החוויה שעברתי כאן מאד השפיעה עליי. אינני מעוניין בפיזור הבטחות או להתיימר שיש ביכולתי להביא ל״שינוי״, מאד יכול להיות שאין לי וכרגע אני בעיקר צריך ורוצה לנוח, אבל יש לי תקווה שכולנו ביחד כחברה נוכל.


חוזר לקנות מילקי בארץ. נרקיס. צילום מסך

אבל צריך לבחור להיות חברה ולא רק פרטים. צריך לבחור לדבר ולא לשתוק. יש לי אמון מלא בזה שקיימות בנו הישראלים כל האנרגיות והעוצמות הדרושות כדי שיהיה בישראל טוב יותר להרבה יותר אנשים. עכשיו הכדור והכוח אצלכם. תחליטו למי אתם מוסרים אותו. כמה מילים בעמוד פייסבוק מקוון לא יעשו בשבילכם מהפכה".את הפוסט סיים במילים: תודה. והכי חשוב, נתראה, בישראל".