הישג לסניגוריה הציבורית: בית המשפט העליון קיבל הבוקר (ב') את ערעורו של רומן זדורוב וקבע כי יש להחזיר את תיק הרצח של תאיר ראדה בחזרה לבית המשפט המחוזי כדי לשמוע ראיות חדשות בפרשה שהוצגו על ידי סניגוריו של זדורוב.

אחת הראיות שגרמו להחזרת התיק בחזרה לבית המשפט המחוזי היא עדות של מומחה אמריקאי לגבי טביעות הנעל שנמצאו על בגדיה של ראדה. המומחה העיד כי לא ניתן לקבוע כי סימני הדם על הבגדים הן בכלל טביעות נעל. 

חוות דעת נוספת שהוגשה על ידי הסנגוריה היתה של ד"ר מאיה פורמן-רזניק, מומחית לרפואה משפטית, שממנה עולה כי לא סביר שהחתך על פניה של ראדה נעשה בסכין יפנית, כפי שהעיד זדורוב בהודאתו.

בהחלטה היום כתבה השופטת עדנה ארבל, שעמדה בראש הרכב של שלושה שופטים: "לאחר שעיינו בכתובים, צפינו בהודאת המערער בפני המדובב ובשחזור הרצח, ושמענו את טיעוני הצדדים בהרחבה, הגענו לכלל מסקנה כי יהיה זה נכון להחזיר את התיק לבית המשפט המחוזי, שיגבה את שתי הראיות". 

עם זאת, הבהיר העליון כי עדותו של זדורוב נמצאה "רצופת שקרים, מניפולציות וסתירות מהותיות. בהחלטה היום קבע נאמר כי בהודאתו זדורוב גם ידע  למסור לחוקריו פרטים שהיו מוסתרים מן הציבור, ובהם מיקום הזירה, המראה החיצוני של המנוחה ותנוחתה בשעת הרצח וכן הפגיעות בגופה ואופן ביצוע הרצח.


זדורוב, התיק חוזר למחוזי. צילום: פלאש 90

ראדה נרצחה לפני שש שנים בבית הספר נופי הגולן בקצרין. העבר טען זדורוב כי הוא לא ביצע את המעשה אולם הודה בו בפני החוקרים, ובפני מדובב שהוכנס לתאו, כי הופעל עליו לחץ נפשי כבד. 

בפסק הדין שבו הורשע - קבע השופט כי זדורוב הוא הרוצח מעל לכל צל של ספק, ואף מתח ביקרות חריפה על פרקליטו בעבר, עורך הדין גליל שפיגל, כי הוליך שולל את הציבור במסירת פרטים כוזבים. בנוסף, השתמש השופט בביטויים חריפים כגון "שימוש ציני בשרלטנות של אינטרסנטים".

גם הוריה של תאיר היו חלוקים בדעתם באשר לזהות הרוצח. בעוד האב שמואל האמין מהרגע הראשון שזדורוב הוא הרוצח, האֶם אילנה מאמינה עד היום שהרוצח מסתובב חופשי..