"אני מאד גאה בתפקיד החדש. לא המציאו משרד בשבילי. זה משרד קיים", כך אומר הבוקר (ב') השר החדש לענייני אזרחים ותיקים אורי אורבך מהבית היהודי בראיון לנסים משעל ב-103FM. 

אורבך סיפר בראיון כי המשרד לאזרחים ותיקים לא היה התיק הראשון שהוא רצה, אבל התיק שהחליט לבחור מבין מה שהוצע לו: "רציתי להיות שר התרבות והספורט, אבל זה לא הסתייע כי היו התחייבויות אחרות. מבין המשרדים האחרים שהציעו לי, רצתי בחדווה למשרד הזה כי אני מכיר בחשיבותו".

"הציעו לי גם את המשרד לענייני ירושלים והתפוצות", גילה אורבך, "לאלקטורט הטבעי שלנו זה היה אפילו תיק יותר טוב, אבל החלטתי שנושא הגמלאים הוא נושא חברתי שווה ללמוד אותו".


אורבך, "רצתי בחדווה למשרד". צילום: מרק ישראל סלם

על העובדה שאין לו נסיון, ענה אורבך: "לא צריך להיות חולה כדי להיות שר הבריאות ולא צריך להיות משולש כדי להיות מורה להנדסה. אנחנו אנשים פוליטיים, אנחנו לא אנשים מקצועיים. בשביל זה ממנים צוות. אני חושב שאפשר לקדם את הנושא ולקחת אותו למקום אחר".

עוד הוסיף אורבך: "להיות שר זה קודם כל דבר בעל ערך על פי כוחנו היחסי, עוד לפני חלוקת התיקים - אני אחד משלוש האצבעות של המפלגה בממשלה. יש איזו סגירת מעגל היסטורית שאנו חוזרים למקום הטבעי שלנו - למקום מרכזי בתוך ממשלת ישראל והפוליטיקה. הקונסטלציה שנוצרה לנו בימים האחרונים כמתווכים זה תפקיד קלאסי שלנו\ כי אנחנו מבינים גם את הצרכים של אלו וגם את הצרכים של אלו".