בערוץ 2 התנצלו היום (ג') באופן רשמי בפני תושבי רהט וכלל העדה הבדואית על הדיווחים הראשונים אתמול מאירוע הירי בבאר שבע, שהאשימו את תושבי העיר באחריות לאירוע. 

"באופן טבעי במהלך שידור מתגלגל אנו מוזנים לעיתים על ידי גורמים רשמיים באינפורמציה פחות מהימנה", נמסר מערוץ 2, "בשידור אתמול התברר תוך דקות כי המידע שנמסר אינו נכון והתנצלנו על כך מיד בשידור חי. אנו שבים ומתנצלים על הטעות". 

בערוץ 10 בחרו להתנצל על הדברים בתוכנית לונדון וקרשנבאום בראיון עם ח״כ אחמד טיבי שעסק בנושא. טיבי דרש התנצלות ולונדון אמר ״בשם ערוץ עשר אנחנו מתנצלים בפניך ובפני הערבים והבדואים׳״.

בסופו של דבר התברר כי היורה היה איתמר אלון, תושב באר שבע בן 40, שככל הנראה החליט לנקום בעובדי סניף בנק הפועלים אחרי שסירבו להגיע איתו להסדר חוב.


כוחות המשטרה אתמול מחוץ לסניף הבנק בבאר שבע. צילום: סוכנות הידיעות חדשות 24

אמש זעם ראש עיריית רהט, פאיז אבו סהיבאן, על הדיווחים המטעים ואיים לתבוע את הערוצים 2 ו-10, בגין מה שכינה "הסתה מסוכנת נגד בני העיר שלי". לדבריו, "ההסתה המסוכנת והגזענית נגד תושבי רהט מצד ערוץ 2 ו-10, מגלה את השנאה הקשה מצד חלק מכלי התקשורת, שבכל פעם מחדש מפרסמים דברי שקר ושנאה נגד הבדואים, שנאבקים למען כבודם, אדמתם ובתיהם שנהרסים מדי שבוע".

אבו סהיבאן הוסיף כי "ברגע ההתנקשות בחיי חפים מפשע מיהרו כלי התקשורת הללו להדביק את הרצח המתועב בתושב רהט, שהיה אחד הנפגעים במסע הרצח, אותו אנו מגנים. על שני הערוצים להתנצל בפני תושבי רהט בשל הנזק הכבד שנגרם לנו בשל האשמות הללו, אחרת אני הולך לתבוע את שני הערוצים על הוצאת הדיבה החמורה שהוציאו לרהט ולתושביה".