יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, הודיע כי הוא מתכוון לפעול כדי להגדיר בחוק את תושבים הנגב הבדואים, המחבלים ברכוש חקלאי, כפעילי טרור.

"חקלאי ותושבי הדרום עוברים טרור, ואני פועל להגדיר את מי שפועל מולם כארגון טרור" אמר השר. בנט לא ניסה להכחיש כי היוזמה מהווה פעולת נגד לזו שמנסה לקדם יריבתו הפוליטית בממשלה, שרת המשפטים ציפי לבני.

יו"ר התנועה פועלת להביא לאישור הקבינט הצעה לפיה יוגדרו כפעילי טרור אנשי "נוער הגבעות", המתנכלים לפלסטינים בשטחי הממשל הצבאי ביהודה ושומרון ומשחיתים את רכושם.


יוגדרו כטרוריסטים? צילום ארכיון: רויטרס

בנט הבהיר כי הוא מגנה את הוונדליזם ביהודה ושומרון וכי מדובר בפעולות לא מוסריות. "זו עוולה ואיוולת, אבל מה שקורה לתושבי הנגב הוא חמור לא פחות. אם תג מחיר זה טרור - בוודאי שמה שקורה בדרום הוא מגה טרור".

עוד הוסיף: "תושבי הדרום עושים ציונות. הם מפתחים חקלאות, מיישבים את הנגב, חיים בתנאים קשים ושומרים לנו על הארץ שלנו. כדאי שלא נשכח מדי פעם להגן על עצמנו".

לא מדובר בחיכוך הראשון בין לבני לבנט. בשבוע שעבר הטילה "התנועה" וטו על הרפורמה שמתכנן בנט בשירותי הדת, בתגובה לווטו שהטילה "הבית היהודי" על שילוב נשים בוועדה לבחירת הרבנים הראשיים.

"זהו יום עצוב לנשים בישראל. הבית היהודי החליט למנוע מנשים את זכות הבחירה", נמסר אז מלשכתה של שרת המשפטים. "תמוה שהשרה לבני, שרוממות הליברליות בגרונה, מחליטה למנוע את המהפכה בשירותי הדת", נמסר מנגד ממשרד הדתות.