האפיפיור פרנציסקוס נועד בוותיקן עם מנהיגים יהודים במפגש רשמי ראשון. בפגישה השתתפו 22 עסקנים יהודים בכירים, רבנים ונציגים של ארגונים יהודים בארה"ב, בישראל ובארצות אחרות. 

השיחה עם האפיפיור נמשכה כשעה והוגדרה כ"פגישת היכרות ראשונה" עם ראש הכנסיה הקתולית. "היתה פגישה מצויינת", סיפרה הרבנית ג'ולי שונפלד, סגנית נשיא מועצת הרבנים של התנועה הקונסרבטיבית בשיחה מרומא. "האפיפיור הנוכחי  מודע לקהילה היהודית וחש רגשות חמים כלפיה יותר מאפיפיורים קודמים".

שונפלד התרשמה באופן מיוחד מהמאמץ המיוחד שהפגין האפיפיור במהלך השיחה כדי לספר לחברי המשלחת על  יחסי הידידות והקירבה שקיים וטיפח עם רבנים ועסקנים יהודים בעת שכיהן כארכיבישוף של בואנוס איירס. "זה נגע ללב כולנו", סיפרה. "הפגישה הניבה אמון הדדי ונעבוד עימו יחד לקידום יעדים משותפים".           

"האפיפיור הוא ידיד טוב מאוד של העם היהודי ואנו מאושרים מהעובדה שהוא ימשיך בעקבות קודמיו ויעמיק את היחסים בין יהודים וקתולים", הוסיף הרב דוד רוזן,  מנהל המחלקה ליחסים דתיים של הועד היהודי האמריקאי, שהשתתף בפגישה ברומא. בתום  הפגישה ביקש האפיפיור  מכל אחד מחברי המשלחת להתפלל עבורו.


פרנציסקוס, "רגשות חמים לקהילה היהודית". צילום: רויטרס