איראן האשימה היום (ג') את ישראל בניסיון להסית את הקהילה הבינלאומית נגדה, בדגש על הסתה נגד הנשיא הנבחר חסן רוחאני.

ביום ראשון האחרון אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי רוחאני הוא "זאב בלבוש של כבש", אשר "מחייך ובו בזמן בונה פצצה". דובר משרד החוץ האיראני, עבאס ארקצ'י, אמר בתגובה לדברים כי נתניהו כועס על כך שבחירת רוחאני יצרה "אווירה חיובית בקרב הקהילה הבינלאומית".

לדבריו, ההערות של נתניהו הן "סימן להתערבות הממשלה בישראל ביחסי איראן עם מדינות אחרות, והוכחה לתפקידה ההרסני וניסיונה לפגוע ביחסים".

> כל העדכונים והפרשנויות של טובי הכותבים - בדף הפייסבוק שלנו. עשו לייק


רוחאני. צילום: רויטרס

רוחאני צפוי להיכנס לתפקיד באופן רשמי בשלושה באוגוסט, וכבר הודיע בעבר כי איראן תאפשר שקיפות גדולה יותר באשר לתוכנית הגרעין, וזאת על מנת להביא לפתרון של המצב הרגיש, וכן להבריא את כלכלת איראן מהמצב בו היא שרויה כתוצאה מהסנקציות שהשיתה עליה הקהילה הבינלאומית.

למרות ההתבטאויות, נראה כי בישראל לא צופים האטה בתוכנית הגרעין במהלך תקופת כהונתו, ומודעים לכך שהמושכות בעניין נמצאות בידיו של המנהיג העליון, האייתוללה עלי חמינאי. בהקשר זה, אמר היום השר יובל שטייניץ: "אין שום שינוי במדיניות שלנו בסוגיית הגרעין האיראני. כל האופציות קיימות, כולל האופציה הצבאית. אנחנו חייבים להיות מסוגלים להגן על עצמנו, והאירופאים והאמריקאים שומעים את עמדתנו בצורה ברורה: אסור לתת לאיראן לשחק איתנו", אמר שטייניץ.