לפחות 20 ילדים בגילאי 8 עד 11 מתו בהודו לאחר שאכלו ארוחות צהריים מזוהמות בבית הספר היסודי בו למדו. כ-30 נוספים אושפזו בבית החולים בעיר פאטנה (לאחר ש-80 ילדים הובהלו אליו בתחילה), בירת מדינת ביהאר, עשרה מתוכם במצב אנוש.

על פי הדיווחים, המנה שאכלו הילדים כללה אורז ועדשים. בזמן הארוחה החלו הילדים להקיא, ובשל כך הפסיק מיד צוות בית הספר, שבישל את המנות במקום, להגיש את המזון. טבח בית הספר מת גם הוא.

"אנחנו חושדים שמדובר בהרעלה שנגרמה בשל חומרי הדברה בירקות או באורז", אמר ל-BBC אמארג'יט סינה, בכיר במערכת החינוך המקומית. סינה אמר לרשת הטלוויזיה ההודית NDTV כי שניים מהילדים מתו לפני שהספיקו להגיע למרפאה הקרובה, ותשעה נוספים מתו בטרם הצליחו להגיע לבית החולים הקרוב.


ילדים אוכלים ארוחת צהריים בהודו. "הרעלה בשל חומרי הדברה במזון". צילום: רויטרס

רופא שטיפל בילדים בבי"ח בפאטנה אמר ששמן ירקות מזוהם עשוי להיות אחד הגורמים שהובילו להרעלה. תושבים מקומיים סיפרו לכתבים כי מקרים דומים של הרעלת מזון בעקבות ארוחות הצהריים המחולקות לתלמידים התרחשו בעבר.

בכל יום אוכלים כ-120 מיליון ילדים הודים ארוחת צהריים בחינם בבתי הספר בכל רחבי המדינה כחלק מתוכנית ההסעדה המיושמת בתת היבשת, במטרה להעלות את רמת הנוכחות של הילדים בכיתות הלימוד.

המושל של מדינת ביהאר, ניטיש קומאר, הורה על פתיחת חקירה בנושא ואמר כי הוא הציע 200,000 רופי (כ-3,400 דולר) דמי פיצויים למשפחות שילדיהם מתו.

ההצעה כנראה לא התקבלה בעין יפה בעיני התושבים, שכן עשרות מהם יצאו לרחובות, יידו אבנים לעבר תחנת משטרה והציתו אוטובוסים ורכבים, כך על פי שידורי הטלוויזיה המקומיים.