אם אתם מיואשים מיום העבודה שלכם, שמורכב רק מפגישות משעממות, קפה שנשפך על הבגדים ומחשבים שמתקלקלים חדשות לבקרים, כנראה שיש לכם בכל זאת קצת מזל. בכל שנה מתים מאות עובדים מפציעות הקשורות למקום העבודה. על פי הלשכה האמריקאית לסטטיסטיקה, 4,383 אמריקאים מתו ב-2012 מפגיעות שספגו בעבודה.

במסמך מטעמה מציינת הלשכה מהן המשרות הקטלניות ביותר בארה"ב. המקום הראשון שייך לחוטבי העצים, אשר 127.8 על כל 100 אלף מהם מקפחים את חייהם בעבודה. חוטבי העצים כורתים, חותכים ומעבירים את בולי העץ אל המפעלים. עבודתם מתבצעת לרוב עם ציוד כבד ומסוכן, בסביבת עבודה קשה והם מקבלים שכר נמוך למדי.

במקום השני בדירוג נמצאים עובדים שמקבלי שכר גבוה יחסית, אך הוא לא מקהה את שינייה של הסכנה. הדייגים, שהיו בעבר בראש הדירוג המפוקפק הזה, נמצאים כעת במקום השני. 117 מכל 100 אלף עובדים בתעשייה מתים בכל שנה. דיג הוא מקצוע שמפורסם בשל רמת הסיכון הגבוהה הכרוכה בו, בייחוד דיג באלסקה, שם חלה עלייה מדאיגה בשיעור מקרי המוות בשנים האחרונות.

המשרה השלישית בדירוג הסכנות היא טייס. כמו חוטבי העצים, כך גם הטייסים ומהנדסי הטיסה חשופים לתקלות במערכת וכן לנפילת חפצים כבדים. 71 טייסים ומהנדסים נהרגו בארה"ב ב-2012, 53.4 על כל 100 אלף.

בפעם הבאה שאתם מתלוננים על ערימת המסמכים שמחכה לכם במשרד, העמיתים המעיקים והבוסים התובעניים, זכרו - זה יכול היה להיות גרוע הרבה יותר.