מחירי הנדל"ן מאמירים, וחלום הדירה ממשיך להתרחק מישראלים רבים, אך עם זאת - בארץ עדיין קיימים מספר רחובות שממשיכים לשמור על פופולריות גבוהה, ואף שוברים שיאים של עסקאות.

לרגל סוף השנה, דירג אתר יד2 את הרחובות בהם נמכרו מספר הדירות הרב ביותר, לרבות דירות חדשות ודירות יד שנייה, כפי שדווח על ידי מאגר עסקאות הנדל"ן של רשות המיסים.

במקום הראשון במדד נמצא רחוב חזון דוד במודיעין עילית, שבו נמכרו השנה 133 דירות, במחיר ממוצע של 974,160 שקל לדירת ארבעה חדרים. למקום השני הגיע רחוב סשה ארגוב בתל אביב, שבו בוצעו 130 עסקאות, במחיר ממוצע של 2,439,800 שקל לדירת ארבעה חדרים. במקום השלישי ממוקם רחוב הזמיר בנהריה, שבו נמכרו לא פחות מ- 117 דירות, במחיר ממוצע של 901,450 שקל לדירת ארבעה חדרים.

למקום הרביעי הגיע רחוב מנחם בגין בתל אביב, שבו נמכרו 115 דירות, במחיר ממוצע של קצת מעל לשלושה מיליון שקלים.


שלישי ברשימה. רחוב הזמיר בנהריה. צילום: Google Street View

את החמישייה הפותחת סוגרים הרחובות אבא ברדיצ'ב בפתח תקווה ובית אל בתל אביב, שבכל אחד מהם נמכרו השנה 107 יחידות דיור, במחירים ממוצעים של 1,285,460 שקל ו- 1,953,050 שקל לדירת ארבעה חדרים, בהתאמה. רחובות נוספים שהגיעו לעשירייה הראשונה בדירוג הרחובות הפופולאריים: רחוב החלוץ ברמת השרון, רחוב ארלוזורוב ברמת גן, רחוב הדודאים בחדרה ורחוב ברנדייס בירושלים.

"המשותף לרחובות שנכנסו לדירוג הוא שהם כוללים בנייה חדשה לצד בתים קיימים. ככלל, במקומות שבהם יש תנופת בנייה חדשה, ערך הדירות הקיימות באותו רחוב והביקושים למגורים ברחוב עולים. הדבר עובד גם בכיוון ההפוך, כלומר, רחוב שהוא פופולרי ונמכרות בו הרבה דירות מיד שנייה, יעלה את הביקושים גם לדירות חדשות הנמכרות בו", אמר רועי שגב, סמנכ"ל אתר יד2.

שגב הוסיף כי "הדירוג מוכיח כי שוק הנדל"ן רותח גם במקומות המרוחקים מן המרכז, כמו למשל בנהריה ובבאר שבע, וגם במעגל השני והשלישי מתל אביב, כמו למשל בחדרה ובפרדס חנה. הביקושים לנדל"ן קיימים במקומות שונים והיחס בין הביקוש להיצע הדירות בכל מקום הוא בסוף של דבר מה שמכתיב את מחירי הנדל"ן באותו אזור".