ענקית הטכנולוגיה גוגל מוכרת את יחידת הסלולר של חברת התקשורת מוטורולה ללנובו בתמורה ל-2.9 מיליארד דולר. העסקה מוכיחה כי רכישת מוטורולה על ידי גוגל בשנת 2012 הוכחה כשגיאה, כאשר סכום הרכישה אז היה 12.4 מיליארד דולר.

מאז הרכישה של גוגל ב-2012, מוטורולה איבדה משוויה שני מיליארד דולר וקיצצה את כח העבודה מ-20 אלף עובדים ל-3,800 בלבד. גוגל הצליחה להחזיר חלק מההשקעה כאשר מכרה חלק מהחברה לקבוצת אריס ב-2.35 מיליארד דולר. במסגרת העסקה החדשה, גוגל תשמור את מרבית הפטנטים שהגיעו ברכישת מוטורולה. 

רוב המשקיעים בגוגל סברו כי ההשקעה במוטורולה היתה בור לא מתוכנן ברווחי גוגל. החברה עשויה להתייחס לעסקה ולמשמעותיה כאשר תפרסם היום את הדוחות הכספיים שלה לרבעון האחרון עם סגירת השווקים.


מוטורולה, יחידת הסלולר עוברת ללנובו. צילום: רויטרס


בעוד גוגל עשתה צעד לאחור, העסקה מבססת את מעמדה של לנובו כשחקנית משמעותית בשוק. העסקה מכניסה את לנובו, החברה הגדולה בעולם היום לייצור מחשבים אישיים, גם לעולם הטלפונים החכמים, שגורם לאנשים לזנוח את הלאפטופים והמחשבים הנייחים.

לנובו הסינית היא כבר המובילה בשוק הסמארטפון במדינתה, אבל היא חיפשה דרכים להרחיב את נוכחותה בשווקים אחרים, במיוחד בארה"ב ובאמריקה הלטינית. הרכישה הופכת את לנובו לחברה הגדולה השנייה אחרי אפל שמייצרת מחשבים אישיים, סמארטפונים וטאבלטים.