פחות משנה לאחר שרכשה את חברת יפנאוטו, יבואנית סובארו לישראל, משיקה חברת סמל"ת את אחד הקמפיינים הגדולים ביותר של סובארו בשנים האחרונות במטרה למכור כ-1,400 ג'יפונים מדגם XV.

על אף שסובארו הייתה בין היצרניות הראשונות לזהות את פלח השוק הבוער של ג'יפונים קטנים, ולמרות ש-XV מוצע בישראל כבר מאז שנת 2011, עד היום לא הצליחו היבואן (הקודם) והיצרן לתפוס איתו נתח שוק משמעותי אצלנו.

כעת, במהלך שהחל מול היצרן כבר לפני כחצי שנה, תנסה סובארו להיאבק ברצינות בכלי רכב כמו ניסאן ג'וק ושברולט טראקס מצד אחד, וניסאן קשקאי ומאזדה CX5 מן העבר האחר.

הנשק שלהם: הפחתת מחיר של עד עשרת אלפים שח לגרסת ה-2.0 ליטר, שתעלה מהיום בין 155 ל-165 אלף שקלים, והוספת דגם בסיס עם מנוע בנפח 1.6 ליטר שמוצע תמורת 136 אלף שקל לגרסה האוטומטית, ו-130 אלף לגרסה ידנית.

>>> רוצים לקבל ניוזלטר של מעריב השבוע? הירשמו כאן


מקווה לתפוס נתח שוק יותר משמעותי. סובארו XV. צילום: יח"צ

בנוסף, סמל"ת תשקיע 3 מיליון שקל בקמפיין פרסום גדול במיוחד בכל אמצעי התקשורת, וזהו הקמפיין הגדול ביותר בהיקפו של סובארו בשנים האחרונות.

אורי להב, מנכ"ל סמל"ת, אמר במהלך השקת הדגם החדש בישראל שיעד המכירות של סובארו הוא 1,400 כלים, ולשם השוואה סובארו מכרה 1,986 כלי רכב מכל הדגמים שלה (כולל XV) בחמשת החודשים הראשונים של 2014.

במקביל להשקת XV חשפה היום סמל"ת גם את היורשת של אימפרזה STI, אשר ממותגת כעת על-ידי סובארו כ-STI WRX, והיא תעלה מהיום בין 300 ל-320 אלף שקלים בהתאם לרמת הגימור.
STI הוא אחד הדגמים המזוהים עם סובארו ומחזקי התדמית המותגית שלה, ועד לסוף השנה מקווה להב למכור כעשר מכוניות כאלה בישראל.


בשביל התדמית. סובארו WRX STI. צילום: יח"צ

"עם רכישת יפנאוטו" אמר להב, "הכרזנו על כוונתנו להיכלל בתוך שלוש שנים בין חמש יבואניות הרכב הגדולות בישראל, עם היקף מכירות שנתי של 20 אלף מכוניות, כמחציתן מקבוצת פיאט ומחציתן מדגמי סובארו. בחמשת החודשים הראשונים של השנה גדל היקף המכירות של סובארו ב-171% לעומת גידול של כ-20% בשוק כולו, וכעת שבה סובארו להיקף המכירות שלה בשנת 2011".

לפני כחצי שנה השיקה יפנאוטו קמפיין שיווק ייחודי לדגם האימפרזה, שכולל גם הצעת מימון וגם הבטחת קניה בחזרה במחיר מחירון כעבור 3 שנים. לדברי להב, מתוך 1,000 אימפרזות שנמכרו בחצי השנה הראשונה 500 נרכשו במסגרת מבצע השיווק הזה.

>>> רוצים לקבל ניוזלטר של מעריב השבוע? הירשמו כאן