הקרב על תקציב הביטחון לשנים 2015-2014 נמצא בעיצומו, ודווקא עכשיו בצה"ל מחפשים בנרות יועץ כספי. זאת לאחר שטרם נמצא מחליף ליועץ הנוכחי, תא"ל ראם עמינח, שהיה אמור להשתחרר מהצבא בסוף חודש יולי אך נשאר בתפקידו באופן זמני לבקשת הרמטכ"ל.

רגע לפני שעמד לפשוט את מדיו ולחזור למשרד רואי החשבון שבבעלותו (שטיינמץ-עמינח), נקרא היועץ עמינח לשיחה אישית עם הרמטכ"ל. גנץ הבהיר את הנסיבות המיוחדות שאליהן נקלע הצבא בעקבות מבצע צוק איתן, וביקש מעמינח להישאר בתפקיד תקופה נוספת.

במהלך חודש אוגוסט התבקש עמינח להשאר תקופה נוספת בצבא, עד למציאת מחליף לתפקיד. הוא טרם נתן את תשובתו, אך על פי ההערכות הוא יתקשה לסרב לבקשת הרמטכ"ל ויישאר בתפקיד פרק זמן נוסף גם לתקופת החפיפה.

מתברר שהמשימה למצוא מחליף לתפקיד אינה כה פשוטה. המועמדים האפשריים מגיעים כולם מצה"ל: אל"מ ששון חדד, ששימש כראש מחלקת תקציבי יבשה; אל"מ איריס דנון, שהגיעה מאכ"א; ואל"מ אדיר אהרון, שביצע שורת תפקידי מטה.

למרות זאת, ראשי מערכת הביטחון עדיין מנסים לאתר מועמד נוסף, אולי מחוץ למערכת. גנץ מעדיף אישית שבעל התפקיד החדש יגיע משורות הצבא. בצה"ל מוסרים כי בקרוב תימסר הודעה על זהות היועץ הכספי החדש.


גנץ, יישאר בלי יועץ? צילום: דוברות הכנסת